Çayla Mahallesi’nde yaşayan Dursun Alparslan 1. 5 yıldır su bağlantısının yapılmasını bekliyor. Bugüne kadar su ihtiyacını komşularından su taşıyarak karşılayan Alparslan, TESKİ’ye yaptığı bütün başvurulara karşın sorununun çözülmediğini ifade ediyor. ‘Senin işini bu ay çözüyoruz’ diye diye 1.5 yılın geçtiğini söyleyen Alparslan, “Bu işler bu hızla çözülüyorsa ben 1.5 yıl daha beklerim herhalde” dedi.

Saray ilçe merkezinde ve mahallerde önemli altyapı çalışmalarına imza atan TESKİ, Çayla Mahallesi’nde yaşayan bir vatandaşın su sorununa çözüm üretebilmiş durumda değil.
EVİM SU DEPOSUNA 150 METRE MESAFEDE AMA..
Çayla Mahallesi’nde 2 yıl önce ev yapımına başlayan Dursun Alparslan, 1.5 yıl önce TESKİ’ye su aboneliği başvurusunda bulundu. Aradan geçen bu 1.5 yıla karşın, Alparslan’ın evine halen su bağlanmamış durumda. TESKİ’ye yaptığı bütün başvurulara karşın su aboneliğini bir türlü yapılamadığını dile getiren Alparslan, “Evimin ruhsatı da var, iskanı da. Bir vatandaş olarak TESKİ’den su aboneliğimin yapılmasını istiyorum. Evim su deposuna 150 metre mesafede, yan komşumda ise su bağlantısı var. Buna karşın benim evime su bağlantısı yapamıyorlar. Senin işini bu ay çözüyoruz diye diye 1.5 yılın geçti. TESKİ bu hızla iş yapıyorsa ben 1.5 yıl daha beklerim herhalde” dedi.
MAĞDURİYETİM BÜYÜK
Su ihtiyacını komşularından mahalle meydanında su taşıyarak karşıladığını ifade eden Alparslan, “Mağduriyetim çok büyük. Su olmadan hiç bir şey olmuyor. Bu nedenle yetkililerden su aboneliğimin bir an önce yapılması için yardım bekliyorum” dedi.