Saray Belediyesi ilçe merkezindeki yol sorununu çözmek için kelimenin tam anlamıyla sahaya indi. Bugüne kadar 3 ekiple yol yapım çalışması yürüten Saray Belediyesi, düzenlediği yol yapım ihalesi ile birlikte ekip sayısını 5’e çıkardı. Bu sayının önümüzdeki günlerde daha da artacağını söyleyen Başkan Çoban, “3 aylık bir zaman zarfında Saray ilçe merkezindeki yol sorununu büyük oranda çözmüş olacağız” dedi.

Saray Belediyesi Fen İşleri ekipleri altyapının tamamlandığı sokaklarda 5 ekiple üst yapı çalışması yapıyor.
SARAY GELECEĞE GÜVENLE BAKIYOR
Salı günü çalışmaların devam ettiği 5 cadde ve sokakta incelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, şunları ifade etti:
“Güzel ilçemiz altyapı yatırımları gibi zorlu ve sıkıntılı bir süreci vatandaşlarımızın anlayışıyla geride bıraktı. Yaklaşık 4 yıl süren İçme Suyu ve Kanalizasyon yatırımları ile Saray’ın altyapısını tamamen yeniledik. Hiç planda yokken uzun girişimlerimiz ve mücadelemiz sonrasında doğalgazı Saray halkıyla buluşturduk. Bugün ilçemizin büyük bir bölümünde doğalgaz kullanılıyor. ‘Evimiz üçüncü dördüncü katta, yazın su çıkmıyor’, ‘Su kesintilerinden bıktık’, ‘Kanalizasyon taşıyor, geriye tepiyor’ gibi sorunlar Saray’da tarihe karışmıştır. Vatandaşlarımız yeni içme suyu, kanalizasyon ve doğalgaz hattı yatırımları ile birlikte artık geleceğe güvenle bakmaktadır.
SARAY HALKINA GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM
Bu tarihi yatırımlar hayata geçirilirken bir takım sıkıntılar oldu. Bozulan, altı üstüne getirilen yollar kışın çamura, yazın toza neden oldu. Yaşanan sıkıntılara karşın Saray halkı bu durumu büyük oranda anlayışla karşıladı. Çünkü Saray halkı bu yatırımların Saray’ın geleceğine yapıldığının farkındaydı. Saray Belediye Başkanı olarak altyapı yatırımları sürecinde anlayış gösteren, desteğini bizden esirgemeyen Saray halkına gönülden teşekkür ediyorum. Onların bu anlamlı desteği ile Saray’ın altyapısını yeniledik.
SARAY ALT VE ÜST YAPISI İLE ÖRNEK OLACAK
Şimdi önümüzde üstyapıyı tamamlama işi var. Fen İşleri ekiplerimiz geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda büyük bir gayretin içerisindeler. Buna ek olarak yol yapım ihalesine çıktık ve ihaleyi alan firma bugün itibarıyla sahaya indi. 3 ekiple devam eden çalışmalarımız bugünden sonra en az 5 ekiple devam edecektir. Şuanda ekiplerimiz Yeğen Caddesi’nin devamı olan Huzur, Zafer ve Halim Usta Sokak ile Taksim ve Cami Caddelerinde çalışıyor. 3 aylık çalışma programımız hazır. Bu 3 ay içerisinde Saray ilçe merkezinde yol sorununu büyük oranda çözmüş olacağız. Saray önümüzdeki yılla birlikte alt ve üst yapısı ile bölgemizde örnek gösterilecek bir ilçe olacaktır.”
İHALEYİ ALAN FİRMA 2 CADDE VE 16 SOKAK YAPACAK
Saray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü de cadde ve sokaklarda parke taş ile yol ve kaldırım yapım işi ihalesini alan firmanın üç aylık süreçte şu cadde ve sokakları yapacağını duyurdu:
“Yeğen Caddesi, Cami Caddesi, Akça Sokak, Uygar Sokak, Açelya Sokak, Gürece Sokak, Tunalı Sokak, Ergene Sokak, İnci Sokak, Öğüt Sokak, Çam Sokak, Deniz Sokak, Şehit Şahin Arslan Sokak, Poyraz Sokak, Martı Sokak, Darıca Sokak, Huzur Sokak, Barış Sokak.”