Daha önce 1-26 Eylül tarihleri arasında belirtilen Açık Lise kayıt tarihleri, 1-12 Eylül tarihine çekildi. Yetkililer yaptıkları açıklamada da, “Örgün eğitim kurumlarına TEOG sınavı sonucunda yerleşen ancak bu eğitim kurumlarından ayrılarak Açık Öğretim Lisesine kayıt olacak öğrencilerin biran önce kayıtlarının gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla tarih geriye çekildi. Açık Lise’ye kayıt yaptıracaklar bu tarihler arasında Halk Eğitim Merkezlerine başvurarak kayıtlarını gerçekleştirebilecekler” denildi.
Açık Lise yeni kayıt tarihleri 1
AÇIK ORTAOKUL KAYITLARI 12 EYLÜL DE SON BULACAK

Dana önce 1 ile 26 Eylül tarihleri arasında Açık Lise kayıtlarının yapılacağını duyuran Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, örgün eğitim kurumlarına TEOG sınavı sonucunda yerleşen, ancak bu eğitim kurumlarından ayrılarak Açık Öğretim Lisesi ne kayıt olacak öğrencilerin biran önce kayıtlarının gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla bu tarihi 1 ile 12 Eylül tarihine çekilirken, Açık Ortaokul kayıtları ise 12 Eylül tarihinde son bulacak.

BANKA DEKONTU İLE KAYIT YAPILACAK

Açık Liseye kayıt yaptıracakların, öğrenim belgesinin aslı, nüfus cüzdanı fotokopisi, son 6 ay içerisinde çektirilmiş vesikalık fotoğraf (1 adet) ve Ziraat Bankasına yatırılan ücretin dekontu getirmeleri kayıt için yeterli olacaktır.