Hattuşa Vacation Thermal Club Saray Park Saray Müdürü Adem Koç, Saray halkının sabırsızlıkla beklediği termal tesis hakkında açıklamalarda bulundu. Nisan ayı itibarıyla Hattuşa Vacation Termali Club Saray Park’ın temelini atacaklarını ifade eden Adem Koç, “Normal koşullarda böyle büyük projelerde süreç daha uzun sürer. Termal tesisi yapacağımız alan Belediye’nin olduğu için biz bu süreci hızlandırdık. Saray halkını sabırsızlıkla beklediği termal tesise bir an önce kavuşturacağız” dedi.

Hattuşa Vacation Thermal Club Saray Park Saray Müdürü Adem Koç, Doğan Jeotermal Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Doğan, Doğan Jeotermal İnşaat Grup Başkanı İbrahim Güre ve Doğan Jeotermal İnşaat Grubu Yüksek Mimarı Gökhan Turgut ile birlikte ilçemizde yapılacak termal tesis hakkında açıklamalarda bulundu.
RUHSATLANDIRMA SÜRECİ DEVAM EDİYOR
Hattuşa Vacation Thermal Club Saray Park’ın ruhsatlandırma çalışmalarında sona gelindiğini ifade eden Adem Koç, “Biz projemizi Saray Belediyesi’ne teslim ettik. Onlarda ruhsatlandırma çalışmalarını yapıyorlar. Bu ay içerisinde ruhsatlandırma çalışmalarının tamamlanacağını düşünüyorum. Nisan ayı gibi yağışlarında azalmasıyla birlikte Saray’ın ilk termal tesisinin temelini atmayı hedefliyoruz” dedi.
SARAY’DA DAHA HIZLI İLERLİYORUZ
Termal tesislerin ruhsatlandırılmasının ve gerekli izinlerin alınmasının bir hayli meşakkatli olduğunu vurgulayan Adem Koç, “Normal koşullarda böyle büyük projelerde süreç daha uzun sürer. Samsun Havza’da hayata geçireceğimiz proje için 2.5 yıldır uğraşıyoruz. Saray’da termal tesisi yapacağımız alan Belediye’nin olduğu için süreç hızlı ilerledi. Bu nedenle Saray Belediyesi’nin termal yatırımlardaki istediği bizim için büyük bir şans. Biz bu şansı iyi değerlendireceğiz ve Saray halkını sabırsızlıkla beklediği termal tesise bir an önce kavuşturacağız” dedi.
DEDİKODULARA KİMSE PRİM VERMESİN
Türkiye’nin en büyük termal yatırımcısının Saray’la buluşmuş olmasının büyük bir şans olduğunu ifade eden Adem Koç, “Saray hem jeotermal kaynağın hem de Hattuşa gibi bir markanın Saray’a yatırım yapacak olmasının kıymetini iyi bilmelidir. Hattuşa Türkiye’nin pek çok farklı noktasında önemli yatırımlar yapmıştır. Bu marka nerede bir söz vermişse o sözün arkasında durmuştur. Bu nedenle Saray halkını gönlünü ferah tutsun. Dedikodulara, yalan haberlere prim vermesin. Saray’ın jeotermal kaynağı Hattuşa markası ile buluştuğu için Saray’ın önü alabildiğine açıktır” dedi.
ZEMİNİ GÜÇLENDİRECEĞİZ
Hattuşa Vacation Thermal Club Saray Park’ta uygulanacak inşaat çalışmaları hakkında bilgi veren Doğan Jeotermal İnşaat Grup Başkanı İbrahim Güre, “Hattuşa Saray Park projesini hayata geçireceğimiz alan dere yatağı olduğu için zeminde sıkıntılar ortaya çıktı. Biz bu problemleri hayata geçireceğimiz zemin çalışmaları ile ortadan kaldıracağız. Jet grout yöntemi ile inşaatın yapılacağı zemine birer metre aralıklara kazıklar atacağız. Bu yöntemle zemin güçlendirildikten sonra Hattuşa Saray Park hızla yükselecektir” dedi.
SENEYE HATTUŞA SARAY PARK’TA RÖPORTAJ YAPALIM
İbrahim Güre, son olarak önümüzdeki yıl bu günlerde Hattuşa Vacation Thermal Club Saray Park’ın çatı restoranında Saray Gazetesi ile geniş kapsamlı bir röportaj yapmak istediğini ifade etti.