Ak Parti Saray İlçe Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi Pazar günü 15.30-17.30 saatleri arasında Müftülük Binası Konferans Salonunda düzenlendi. Tek listeyle gidilen kongrede Ayşe Güneş, Saray Kadın Kolları Başkanı seçildi. Kongrede yapılan konuşmalarda ana gündem maddesi Afrin operasyonu olurken, İlçe Başkanı Hakan Özgül milletvekillerinden SGK binası ve kapalı spor salonu talebinde bulundu.

Ak Parti Saray Ak Parti Saray İlçe Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde başkanlığa Ayşe Güneş seçildi.
ERDOĞAN’IN VİDEO MESAJI İZLENDİ
Divanın belirlenmesi ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video mesajı gösterilirken, Başbakan Binali Yıldırım’ın da mesajı okundu.
ALLAH TÜRK ORDUSUNU MUZAFFER EYLESİN
Kongrede ilk konuşmayı yapan Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, şunları ifade etti:
“Dün başlayan Afrin operasyonuna 72 uçağımız katıldı. Bugün de kara harekatına başladık. Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm silahlı kuvvetlerine Cenab-ı Allah zaferler nasip etsin. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve onun ekibine başarılarının devamını diliyorum. Onların kararlılığı ile başlayan bir operasyon. Artık sınırlarımızda ileri geri konuşan PKK, PYD terör örgütleri gerekli cevabı alacaktır. Şu anda her şehire beyaz bayrak asmaya başladılar. Onun için Allah Türk ordusunu muzaffer eylesin. Bugün artık Saray’da bir değişim günü, kadın kollarımızın bir devir teslim günü. İnşallah kadın kolları başkanımızın da aldığı bu bayrağı daha ileriye taşıyacağından hiç şüphem yok. Ekibine ve kendisine gelecek günlerde Saray Belediyesi’nin Ak Belediyecilik ile tanışmasına katkı koyacakları teşekkür ediyorum.”
ETLE TIRNAK GİBİYİZ
Akgün’ün ardından konuşması yapan Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, “Dün itibariyle başlayan Afrin operasyonu ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Evlatlarımızı ve gelecek nesillerimizi Rabbim korusun. 1980’li yıllardan bu yana ülkemizin başına dert olan PKK ve onun ailesi ülkemize yıllardır kan kusturdu. Yıllardır birçok evladımız, gencimiz terör örgütlerine kurban gitti. Ülke içindeki bu sıkıntıları çok güzel aştık. Suriye sınırının öbür tarafında konuşlanan, dış destekli arada içerden verilen desteklerle bu ülkenin gelecek nesillerine büyük bir tehdit oluşturan terör örgütü. Biz bugünü düşünmeden, yarının gelecek nesillerini de düşünmek için Türk Silahlı Kuvvetlerimiz uzun zamandır yapılan planlı bir çalışmayla Afrin’e girdi. Sizlerin, milletimizin dualarıyla bu operasyonlar güzel geçecek. Biz büyük bir aileyiz. Kadın Kolları, gençlik kolları ana kademeleriyle biz etle tırnak gibiyiz. Biz hep birlikte gelecek nesillerimize güzel günler bırakmak için çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.
AFRİN’E ÖZGÜRLEŞMEYİ GETİRECEĞİZ
Milletvekillerinden son konuşmayı yapan Ak Parti MKYK Üyesi ve İç İşleri Komisyonu Üyesi Mustafa Yel, Afrin operasyonun Dünya’da ses getirdiğini belirterek, “Ülkemiz açısından önemli olan Zeytin Dalı operasyonumuz dün başladı. Allah Mehmetçiğimiz ’in kılıcını keskin etsin. Onların tek bir parmağına dahi zeval vermesin ve düşmanlarımıza karşı muzaffer eylesin. Gerçekten milletimiz için çok anlamlı olan bu operasyon mazlum milletlere bayraktarlık yapan, bu yüce milletin de bu topraklarda kıyamete kadar kalacağının göstergesi, nişanesi olarak tarihe altın harflerle yazılacaktır.  Fırat Kalkanı Operasyonu ile El bab’a,  Cerablus’a adaleti getirdiysek, orada insanların özgürleşmesini sağladıysak inşallah Afrin ’de de aynı şekilde özgürleşmeyi ve oradaki göz yaşının durmasını sağlayacağız.” Dedi
EY CHP SİZİN KÜTÜĞÜNÜZ NERESİ KARAR VERİN
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP milletvekillerine seslenen Yel, “Dün Almanya’da katılmış olduğu bir toplantıda Kemal Kılıçdaroğlu yarım ağızla Mehmetçiğimize başarılar dilerken salondaki yuhalanmasını hayat boyunca unutmayacağım. Ey CHP sizin kütüğünüz neresi karar verin. Siz Atatürk’ün CHP’si misiniz? Yoksa bölücülerin CHP’si olma yolunda mı ilerliyorsunuz? Bunu kabul etmiyoruz. Mehmetçik’in Afrin’e girdiği o saatte Mehmetçik’i yuhalayanları bizim Saray’daki CHP’li kardeşimiz bunu kabul edebilir mi? Kabul etmemeleri lazım, hep beraber buna bayrak açmaları lazım. Böyle bir şey olmaz, olamaz. CHP bu olmamalı, artık aslınıza dönün. Gerçekten bu milletin öz evladı olduğunuzu gösterin. Bölücülerin yanında yer almayın, her zaman Hakk’ın yanında yer alın. Böyle bir CHP’yi bu millet kabul edemez. Ben inanıyorum ki Saray’daki CHP’li kardeşlerimiz de buna bayrak açacaklardır.” ifadelerini kullandı.
ÖZGÜL’DEN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI
Kongrede yaptığı konuşma gençlik kolları üyelerinin sloganlarıyla sık sık kesilen Ak Parti Saray İlçe Başkanı Hakan Özgül, şunları dile getirdi:
“Büyük Türk Milletinin evlatları Mehmetçik’e muzaffer olmaları için duaların tamamının edilmesini en kalbi duygularımla sizlerden istiyorum. Mehmetçik’imizi Allah muvaffak etsin. Bir şehidimiz, bir gazimiz olmadan inşallah bu operasyon tamamlanır.
Hep söylediğim gibi hiçbir zaman şansa bırakmayan, çalışarak, yorularak ve hedefe odaklanarak hareket etmemiz gerekiyor. Başarının temeli çalışmaktır”
Ziya Gökalp’in şiirinden dizelerle birlik beraberlik vurgusu yapan Özgül, “ Hep birlikte biz olacağız, hedefe kitleneceğiz. Bunun sözünü buradan veriyorum.” dedi.
ÖZGÜL’DEN SGK BİNASI VE SPOR SALONU TALEBİ
Saray’a devlet eliyle çok önemli yatırımların yapıldığını ifade eden Hakan Özgül, “Yapılanlar için teşekkür ediyorum ama sizin benden istediklerinizi sıralamak istiyorum. SGK binasının bir an önce yapılmasını ve kapalı spor salonu olmayan tek ilçemiz olan Saray’ımızın kapalı spor salonuna kavuşmasını istiyoruz. Dosyalarımızı sayın vekillerimize teslim ettik. Bunun bir an önce hızlanması gerekiyor. Gençlerimizi kapalı spor salonuna kavuşturalım. SGK hizmetinden bir an önce faydalanalım. SGK binamız, hizmet eden binamız var. Ancak yeni bir bina ile aynı hastane binası gibi yeni bir binaya kavuşalım” dedi.
TEŞEKKKÜR ETTİ
Konuşmasını bugüne kadar Ak Parti’ye katkı sunan isimlere teşekkür ederek tamamlayan Akgün, “Bu güne kadar Ak Parti Kadın Kollarında çalışan, hizmet eden ablalarımıza, bacılarımıza da çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Gerçekten hakları var. Biz de o hakka sahip olacak bir Yönetim Kuruluna, bayrağı Saray’a hizmet etmek için veriyoruz. Bayrak yarışının öndeki kişiye teslim ederek kenara çekilmek olmadığı bir siyasi oluşum Ak Parti’dir. Bayrağı teslim ettiğimiz kişiyle birlikte koşacağız. Bu koşmaya, bu çalışmaya var olan arkadaşlarımız Saray’a hizmet edecek. Yeni seçilecek olan ekibe başarılar diliyorum. Bu güne hizmet etmiş ekibi de binlerce kez teşekkür ediyorum” dedi.
VATAN SÖZ KONUSU OLUNCA HİÇBİR ŞEYDEN KORKMUYORUZ
Kongrede son konuşmayı yapan Ak Parti Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nesibe Ünal, şunları ifade etti:
“Devletimizin bekası, sınırlarımızın güvenliği için şu anda Afrin’de mücadele eden askerlerimize, silahlı kuvvetlerimize Allah’tan yardım niyaz ediyorum. İnşallah Rabbim ayaklarına taş değdirmesin. Bu operasyonu en kısa zamanda en güzel şekilde yapmayı, muzaffer etmeyi Rabbim ordumuza nasip etsin. Şu son günlerde düşünüyorum da gerçekten vatan söz konusu olunca hiçbir şeyden korkmuyoruz. Ama bizim de korkularımız var. Biz Allah’tan korkuyoruz. Biz PKK, FETÖ, PYD,YPG ile işbirliği yapmaktan korkuyoruz. Biz bu ülkenin Cumhurbaşkanına, düzmece belgelerle iftira atmaktan korkuyoruz ve bunları ispat edemeyip madara olmaktan korkarız. Biz silahlı kuvvetlerimize silah sıkan, şehit eden teröristlerin cenazelerine gitmekten onlara omuz vermekten korkarız. Vatanımızın, milletimizin değerlerine ters düşmekten korkarız. Bu süreçte bize düşen tek görev birlik ve beraberlik içinde çalışmak olduğunu düşünüyorum. Ben demeden biz diyerek çalışıp ilçelerimize hak ettiği Ak Parti belediyeciliklerini getirmek, kavuşturmak için var gücümüzle çalışmaya gayret edeceğiz.”
Konuşmaların ardından Ak Parti Saray Kadın Kolları Başkanı Ayşe Güneş, yönetim kurulunda yer alan isimlerlerle birlikte sahneye davet edilerek partililere tanıtıldı.