Ak Parti Genel Merkezi tarafından İl ve İlçe Kongre kararlarının alınmasından sonra Saray İlçe Teşkilatı’nda kulis çalışmaları başladı.
ak parti
Ak Parti Saray İlçe Eski Başkanı Ecivet Sevim, eski İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Çel ve partinin önde gelen isimleri biraraya gelerek kongre sürecine dair istişare toplantısı yaptılar.

SEVİM VE ÇEL NABIZ YOKLUYOR
Ak Parti İlçe Eski Başkan yardımcısı Turgay Çel’in iş yerinde yapılan toplantı sonrası açıklamalarda bulunan İlçe eski Başkanı Ecivet Sevim amaçlarının Saray’da daha güçlü bir Ak Parti yaratmak olduğunu belirterek, “15 Eylül itibari ile kongre sürecimiz başladı. Aynı zamanda 2015 7 Haziran seçimlerinin de startı verilmiş oldu. 1 Kasım-31 Aralık tarihleri arasında kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Bu sürece etkili girebilmemiz için partimizin kongreden güçlü bir şekilde çıkması lazım. Partimizdeki birlik ve beraberliği güçlendirmek için partililerimizle sürekli görüş alışverişi içerisindeyiz. Delegelerimizin talepleri doğrultusunda arkadaşlarımızla durum değerlendirmesi yaparak, adaylık noktasında kararımızı vereceğiz. Vereceğimiz kararın partimizi Saray’da ileriye taşıyacağından kimsenin şüphesi olmasın” dedi.