24 Haziran milletvekili seçimlerinde seçilerek 27. dönemde Tekirdağ’ı temsil etme görevini alan Ak Parti Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Şentop, Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül teşekkür ziyaretleri kapsamında dün Saray’a çıkartma yaptı. Yerel seçimler için iddialı konuşan Ak Partili vekiller “Özellikle yerel seçimde CHP zihniyetinin bunaltan, basiretsiz, ferasetsiz, ilkesiz ve iş bilmeyen yönetiminden Saray’ımızı da vatandaşlarımızın katkılarıyla kurtaracağız” ifadelerini kullandılar.

AK PARTİLİ VEKİLLERDEN SARAY’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
24 Haziran Milletvekili seçimlerinde 27. Dönemde Tekirdağ’ı temsil etme görevini alan Ak Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Şentop, Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül teşekkür ziyaretleri kapsamında dün saat 14.00’da Ak Parti Saray İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Partilileri ile buluşan Ak Partili milletvekillerini ziyarette Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Ak Parti Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Köşdere, Ak Parti Saray İlçe Başkanı Hakan Özgül, Ak Parti Saray Yeni dönem ve eski dönem İlçe Yöneticileri, Ak Parti Tekirdağ 6. Sıra Milletvekili Adayı Abdullah Öğe ve partilileri yalnız bırakmadı.
TEŞEKKÜR ETTİ
Programda ilk konuşmayı yapan Ak Parti Saray İlçe Başkanı Hakan Özgül, “24 Haziran seçim sonuçları ülkemize hayırlı olsun. 35 günlük bir süre içerisinde yeni sistem Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi oylandı. Ülkemizde bundan sonra 2023, 2053 ve 2071 hedefine hızla ilerleyen mevcut hükümetin bireyi olmaktan ve sizlerle birlikte çalıştığım için partim adıma teşekkür ediyorum” dedi.
“31 MARTTA TÜM TEKİRDAĞ OLDUĞU GİBİ SARAY’DA CHP ZİHNİYETİNİ BURADAN ATACAĞIZ”
Programda konuşan Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, “Ülkenin bizden sonraki nesillerini ve çocuklarımızın geleceğini ilgilendiren çok önemli bir karar verdik 24 Haziran seçimi ve 16 Nisan referandumunda. İki konuda milletimiz doğru kararı vererek Cumhurbaşkanımız liderimizi, bugün itibari ile Türkiye Cumhuriyeti’nin Devlet Başkanı olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok büyük bir destekle yeni sistemin Cumhurbaşkanı olarak seçtik. Bütün Tekirdağ’da olduğu gibi Saray’daki hemşerilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Açık ve net belirtmem gereken bir konu var. Sahaya indiğimizde CHP’nin siyasi oyunları karşı karşıya kaldık. Tekirdağ il geneline baktığınızda CHP’de %8 bir oy düşüşü olduğunu gördük. Önümüzdeki 31 Mart 2019 yerel seçimleriyle 24 Haziran’da milletimizin kestiği faturanın tahsilatını da 31 Mart günü yapmış olacağız. Saray’da milletimizin hak ettiği gibi ilçenin ismi gibi Saray yapabileceğimiz Belediye başkan adayıyla seçime gireceğiz. İnşallah 31 Mart’ta tüm Tekirdağ’da olduğu gibi Saray’da da CHP zihniyetini buradan atacağız. Ben Saray’daki MHP İlçe Teşkilatına da canı gönülden teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde milletimizi çok iyi bir noktaya getirdik, bundan sonra da devam edecek” ifadelerini kullandı.
TEŞEKKÜR ETTİ
Ak Parti Çerkezköy Eski İlçe Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Adayı Abdullah Öğe seçim çalışmalarına destek veren partililere ve Ak Parti Saray İlçe Başkanı Hakan Özgül’e başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
“YEREL SEÇİMLERDE AYNI GAYRET VE AZİMLE ÇALIŞMALARINI DİLİYORUM”
Programda konuşan Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, “24 Haziran seçimlerinin ülkemize ve partimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Seçim çalışmalarına göstermiş olduğunuz katkılardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Demokratik bir şekilde yapılan seçim sonuçları tüm dünya ülkeleri tarafından izlendi ve gözlemlendi. 50 milyon seçmenin sandığa gittiği 26 milyonun oyu ile ülkemize Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeni sistemde Başkan yapan milletin verasetine ve tüm teşkilatlarımıza da göstermiş oldukları çalışmalardan ve çabalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Ama teşkilatlarda seçim çalışmaları bitmez. Önümüzdeki süreçte yerel seçimlere kilitlenerek aynı gayret ve azimle teşkilatlarımızdaki çalışmaların devamını diliyorum. Gösterdikleri çalışmalardan dolayı tüm teşkilattaki kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, ilçe yönetimimize teşekkür ederek seçim sürecinin partimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
“CHP ZİHNİYETİNİN İŞ BİLMEYEN YÖNETİMİNDEN SARAY’I KURTARACAĞIZ”
Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, “24 Haziran seçimlerinde oy oranını artırma başarısı gösteren tüm teşkilat mensuplarını ayrı ayrı tebrik ediyorum. Saray’da Hakan Başkan ile çok güzel çalışmalar icra ettik. Bugün burada eski ilçe yöneticilerini görmek sizin birlik ve beraberliğinizi dayanışmanızı görmek bizlere ayrıca gurur veriyor. Bundan sonra da birlikteliğinizin devamını rica ediyoruz. Çünkü siyaset uzun soluklu bir maraton. Hiçbir zaman 100 metre koşucuları bu işte başarılı olmazlar. Geleceği daha uzak geleceği hedefleyenler bu işte daha başarılı olurlar. Dolayısıyla siyasette de hedefler birkaç seçim değil içinde bulunduğumuz hayat süresince devam eden büyük bir hayat koşusudur. Bunu bilen Saray’da da bu konuda sizleri bir araya getiren bu düşüncenin hiçbir zaman dağılmamasını özellikle istirham ediyorum. 24 Haziran’dan sonra başlayan yeni süreçte de bizler Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Türkiye’de bazı işlerin daha hızlı karar alınıp yerine getirildiğini hep beraber göreceğiz. Yerel seçimlerde özellikle CHP zihniyetinin bunaltan, basiretsiz, ferasetsiz, ilkesiz ve iş bilmeyen yönetiminden Saray’ımızı da vatandaşlarımızın katkılarıyla kurtaracağız. Çünkü inanan bir kadro var burada ve bu inanan kadro eğer uzun soluklu koşusunu yorulmadan devam ettirebilirse, iradesini ortaya koyabilirse inanıyorum ki çok daha iyi şeyler olacaktır” ifadelerini kullandı.
“SARAY BAŞTA OLMAK ÜZERE BÜYÜKŞEHİRLE BERABER AK PARTİLİ YAPACAK NETİCEYİ ALACAĞIZ”
Programda son olarak konuşan Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop şunları ifade etti:
“Tarihimizin en önemli seçimini yaşadık. 24 Haziran’da Türkiye Cumhurbaşkanını ve yeni sisteme göre Meclisi seçti. Bundan sonra Türkiye’de sistem tartışmaları ortadan kalkmış oldu. Türkiye bir sistem değişikliğini bütünüyle geri dönülmez bir şekilde gerçekleştirmiştir. Önümüzde yapılacak her seçim bir önceki seçimden daha önemli bir seçim olacak. Çünkü dünyanın bölgenin yeniden kurulduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemde Türkiye’yi gerek yerel de gerek merkezi hükümette yönetecek olan kadroları  belirleyecek olan seçimler. Bölgede dünyada kurucu bir aktör olarak faaliyet gösterecek olan, kurulacak yeni sistemde etkili bir rol üstlenecek olan Türkiye’nin liderleri olacak seçeceklerimiz. Bu bakımdan yerel seçim Türkiye için, Türkiye’nin istikameti ve geleceği açısından çok önemli. Seçimlerden alnımızın akıyla çıktık. Bu başarıda pay sahibi olan sizleri, Saray ilçe teşkilatımızı, kadın kollarımızı, gençlik kollarımızı ve mahalle başkanlarımızı tebrik ediyorum. Tekirdağ’da iyi bir netice aldık Saray’da da. İnşallah daha iyi planlı, stratejik bir çalışma ile Saray ilçemiz başta olmak üzere Büyükşehir ile beraber yerel seçimlerde Ak Parti’li yapacak bir neticeyi alacağız. Tekrar gösterdiğiniz emekler için teşekkür ediyorum.”