Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından arıcılığı geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla başlatılan proje devam ediyor. Proje kapsamında bugüne dek Tekirdağ genelinde üç yılda 11 bin 791 adet arı sandığı dağıtıldı. Saray’da ise 1590’a varan sandık dağıtımıyla 93 arıcıdan 67 kişinin kovan sayısı 30’a tamamlanmış oldu.

KATILIM YOĞUN OLDU
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından arı üreticiliğini desteklemek, geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla yapılan “Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi” Saray’da devam etti. Düzenlenen programa Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Saray Belediye Başkan Yardımcısı Arif Naci Öngören, CHP Saray İlçe Sekreteri Erol Gürler, Belediye Meclis Üyeleri, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Arslan, Saray Kent Konseyi Başkanı Mehmet Bilecen, arı üreticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
“SARAY TERMAL TURİZMLE GELECEĞE HAZIRLANIYOR”
Sandık tesliminde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak il genelinde ve özellikle Saray’da yapılan tarım ve hayvancılık desteği ve yatırımlarını rakamlar vererek anlattı. Saray’ın özellikle altyapı atılımı ve termal turizmiyle geleceğe çok iyi hazırlandığını belirten Albayrak, bu anlamda Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ın yapılan planlamanın kurucusu olduğunun altını çizdi.
BAŞKAN ALBAYRAK’I TEBRİK ETTİ
Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban da yaptığı konuşmada Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın kısa sürede kurumsal yapıyı kurarak çok büyük işler başardığını ifade ederek törene katılanlardan Başkan Albayrak için kuvvetli bir alkış istedi.
TARIM VE HAYVANCILIK FAALİYETLERİ İLGİLİ AYRINTILI BİLGİLENDİRME YAPTILAR
Törende birer konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nazmi Duygu da bugüne kadar yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle ilgili ayrıntılı bilgilendirmede bulundular.