Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Üst Kurul Toplantısı, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Başkanlığında Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
aykome(5)
YÖNETMELİK KABUL EDİLDİ

Büyükşehir Belediyesi ilgili daire başkanlıklarının temsilcilerinin yanı sıra İlçe belediyelerinin yetkilileri ile özel ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı altyapı Koordinasyon Merkezi üst kurul toplantısında Aykome uygulama yönetmeliği görüşülerek kabul edildi. Zemin tahrip bedelleri ve müeyyide bedelleri de toplantıda görüşüldü.

“AYKOME SIKINTILARI ORTADAN KALDIRACAK

Toplantıda ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Aykome Şube Müdürü Volkan Torpil tarafından, AYKOME’nin yetkileri, işleyişi ve yapılması gerekenler ile ilgili bilgi aktarımında bulunuldu.Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Aykome Üst Kurul toplantısının hayırlı olmasını dileyerek, “AYKOME’nin ilk toplatışını gerçekleştiriyoruz. Altyapı Koordinasyon Merkezi ile birlikte artık Tekirdağ’a yıllardan beri yaşanan sıkıntılar ortadan kalkacak, özel ve kamu kurum ve kuruluşları arasında koordinasyon sağlanarak altyapı ve üstyapı çalışmalarında sorun yaşanmayacak. İlimize hayırlı olsun” dedi.

AYKOME NELER YAPACAK?

Toplantıda AYKOME’nin görevleri şu şekilde ifade edildi:
“AYKOME ile birlikte kurumlararası koordinayon sağlanacak. AYKOME her yolda kazı izni verme yetkisine sahip olacak. AYKOME denetim ekipleri yapılan kazıları her gün kontrol edecek. İzinsiz ve ruhsatsız yapılacak olan kazılara AYKE tarafından cezai yaptırım uygulanabilecek.”