Saray Belediyesi Kültür Merkezi yıkım çalışmaları kapsamında balıkçı dükkanları da yıkıldı. Balıkçı dükkanlarının yıkılması ile mağdur olan balıkçı esnafı Saray Belediyesi’nden yeni yer talebinde bulundu. Saray Belediyesi balıkçı esnafını mağdur etmemek için eski balık pazarına 300 metre uzaklıkta Pazarın üst tarafında yeni yer gösterdi. Çarşamba günü itibarıyla yeni yerinde pazarın üst tarafında Saraylı vatandaşlara hizmet vermeye başlayan balıkçılar, yeni balık pazarı yerinin sapa kaldığını belirterek satışlarını olumsuz etkileyeceğini dile getirdi.

“SAPA KALIYOR, GÖRÜNMÜYORUZ”
Saraylı balıkçı esnafı Çarşamba günü itibariyle yeni yerinde pazarın üst tarafında Saraylı vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Yeni balık pazarından yeri nedeniyle memnun olmadığını belirten Özden Balıkçılık Süleyman Gültaş, “Burası sapa kalıyor, vatandaş Çarşamba günü haricinde burasını zor bulur. Yol kenarında, Vize Yolu üzerinde görünen bir yer olsaydı bizim için iyi olurdu. Pazar olduğu için bugün hareketlilik var. İşçi servislerinin burada olması da bizi de etkiler. Dükkanların önü kapanıyor, görünmüyoruz. Yol üzerinde olsaydık, Edirne’ye kadar vatandaşa hizmet verme olanağımız olacaktı” ifadelerini kullandı.
“PAZARIN HAREKETSİZ KISMI BALIKÇILARLA CANLANACAK”
Yeni balık pazarının temizlik ve hijyen bakımından iyi olduğunu belirten Özgül Balıkçılık Oğuzhan Özgül,“ Yol üzerinde olsaydı daha çok görünürdük. Yeni dükkan olması bakımından temizlik ve hijyen açısından iyi oldu.  Vatandaşların zamanla yeni yere de alışacağını düşünüyorum. Pazarın hareketsiz olan bu kısmı da balıkçılar sayesinde hareketlenecek, canlanacak” dedi.
BALIK FİYATLARI
Gün itibariyle Saray Balık pazarında balık fiyatları şöyle; Hamsi kilo 15 TL, istavrit kilo 15 TL, mezgit kilo 20 TL, tekir kilo 20 TL, sardalya kilo 10 TL, çipura tane 10 TL, levrek 10 TL.