Saray Belediyespor Genç Erkek Basketbol Takımı grubundaki ikinci maçında sahasında Tekirdağ Gençlikspor’u konuk etti. İlk iki periyodun çekişmeli geçtiği mücadelede 3’üncü ve 4’üncü periyotlarda hem hücumda hem de savunmada kusursuz bir oyun sergileyen Basketçiler sahadan 87-68 gibi farklı bir skorla galip ayrılmasını bildiler. Üç oyuncunun çift haneli sayılara ulaştığı maçta Ercan Apaydın attığı 28 sayının yanında savunmada gösterdiği performans ile maçın yıldızı oldu.
basketçiler farklı kazandı3
Grubundaki ikinci hafta mücadelesinde sahasında Tekirdağ Gençlikspor’u konuk eden Saray Belediyespor Genç Erkek Basketbol Takımı, 3’üncü ve 4’üncü periyotlarda etkili oyunu ile sahadan 87-68’lik galibiyetle ayrıldı.

İLK ÇEYREĞİ 21-15 ÖNDE TAMAMLADIK
Saray Spor Toto Spor Salonu’nda oynanan karşılamada takımız sahaya şu kadro ile çıktı:
Ercan(28), Cansın(6), Batuhan Dedeoğlu, Batuhan Bahçe(6), Sercan Apaydın(9), Ege Akay(17), Atacan Yazgan(21), Kaan Cevizli, Erman Ergene, Batuhan Sağlam, Ataberk Özhan. Yarımcı Antrenör Tufan Özen, Antrenör Ercan Dedeoğlu.
Saray Belediyespor maça Ercan, Batuhan Bahçe, Sercan, Ege ve Atacan ilk beşi ile başladı. Maçın ilk bölümü karşılıklı sayılarla geçerken, periyotun sonunda tempoyu biraz artıran Saray Belediyespor ilk çeyreği 21-15 önde tamamladı.
basketçiler farklı kazandı2
2’İNCİ PERİYOTU 8 SAYI FARKLA ÖNDE TAMAMLADIK
İkinci periyota iyi başlayan Saray Belediyespor hızlı hücumlarla skoru 27-17’ye getirerek farkı 10 sayıya kadar çıkardı. İkinci çeyreğin sonunda yapılan basit hatalar ve hücumlardan boş dönülmesiyle birlikte Tekirdağ Gençlikspor üçlük atışlardan bulduğu sayılarla skoru 35-32’ye getirerek farkı üç sayıya kadar indirdi. Antrenör Dedeoğlu’nun molası ve oyuncu değişiklikleri ile toparlanan takımımız ikinci periyotu 44-36 önde tamamlamayı bildi.

ERCAN, ATACAN VE CANSIN OYUNLARI İLE GÖZ DOLDURDU
Üçüncü periyota Ercan ve Atacan’ın sayıları ile başlayan takımımız farkı giderek açtı ve skoru 56-40’a taşıdı. Takımımız oyunun bu bölümünde kontrolü tamamen eline alırken, oyuncu kurucu Cansın Bağlan asistleri ve sayıları göz doldurdu. Defansta rakibine sayı şansı tanımayan Saray Belediyespor 3’üncü periyotu da 69-51 önde tamamladı.
basketçiler farklı kazandı
MAÇI 19 SAYILIK FARKLA KAZANDIK
Maçın son periyotunda oldukça rahat bir oyun sergileyen Saray Belediyespor bulduğu fast break sayılarla farkı kapanmasına izin vermedi. Antrenör Ercan Dedeoğlu maçın son bölümünde bençteki bütün oyuncularına şans verirken, oyuncularda sahada verdikleri mücadele ile hem teknik kadro’dan hem de seyircilerden alkış aldılar. Maçı 87-68 kazanan Saray Belediyespor, ikinci maçında oynadığı iyi oyunla galibiyete uzanarak, önümüzdeki maçlar için büyük umu verdi.

OYUNCULARIMDAN GURUR DUYUYORUM
Saray Belediyespor Basketbol Takımları Antrenörü Ercan Dedeoğlu maç sonrası yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti:
“Bugünkü maçta oyuncularımın mental olarak tam bir takım görüntüsü vermiş olması benim için çok önemli. Bençte kim oturursa otursun, o an sahada oynayan 5 arkadaşına çok büyük destek verdi. Gerek saha içinde gerek saha dışında; oyuncularımın gerçek bir sporcu karakteriyle hareket etmesi bana gurur veriyor.

SAVUNMADA VE HÜCUMDA ÜST DÜZEY PERFORMANS SERGİLEDİK

Teknik olarak değerlendirirsek, tempoyu yükseltip, topa baskıyı arttırırsak maçı kazanacağımızı biliyorduk. İlk yarı fazla top kaybı yapmamız, maçın kopmasını engellese de ikinci yarı bu konuda daha dikkatli davranmamız bu skoru getirdi. Pota altında Ege ve Atacan’ın uyumlu ve agresif basketbolu, Cansın’ın hücumu oyun kurucu olarak iyi organize etmesi ve Ercan’ın hem hücum hem savunmada üst düzey performans sergilemesi bizi mutlu etti.
basketçiler farklı kazandı1
BU TAKIM DAHA FAZLA SEYİRCİYİ HAK EDİYOR
Son olarak şunu söylemek istiyorum, kaliteli bir basketbol ve büyük bir mücadele ortaya koyan oyuncularım daha fazla seyirciyi hak ediyor. Önümüzdeki maçlarda daha çok seyirci olacağını umuyorum. Oyunculuk zamanımda antrenörlüğümü de yapmış olan rakip takim antrenörü Ahmet İmamoğlu’na da centilmence mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyorum.”