Saray Belediyespor Genç Erkek ve Yıldız Erkek Takımları gruplarındaki ilk maçlarına çıktılar. Takımlarımız deplasmanda Çorlu Belediyespor ile karşılaşırken, Genç Erkek Takımı sahadan 66-57’lik mağlubiyetle, Yıldız Erkek Takımımız ise 81-21 gibi farklı bir galibiyetle ayrıldı.
basketbol
Saray Belediyespor Genç Erkek ve Yıldız Erkek Takımları Çorlu’da parkeye indikleri ilk maçlarından bir galibiyet ve bir mağlubiyetle ayrıldılar.

GENÇ ERKEKLER MAÇIN SONUNU GETİREMEDİ
Saray Belediyespor Genç Erkek Basketbol Takımı deplasman oynadığı Çorlu Belediyespor ilk iki periyotlarda geriye düşmesine rağmen, üçüncü periyotta toparlanarak öne geçmesini bildi. 3. Periyotta fazla efor sarf eden Saray Belediyespor’da maç sonunu getiremeyince sahadan 66-57’lik mağlubiyetle ayrıldı.

YILDIZ BASKETÇİLER RAHAT KAZANDI
Yıldız Basketbol Takımı ise deplasmanda karşılaştığı Çorlu Belediyespor maçında çok rahat bir oyun sahaya yansıttı. Maç boyunca rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Yıldız Basketçiler sahadan 81-21 gibi farklı bir galibiyetle ayrıldı. Maçta takım skor yükünü çeken Batuhan Bahçe attığı 37 sayı ile kariyer rekorunu da kırmış oldu.

TAKIMIN İSTEĞİNDEN MEMNUNUM
Hafta sonu maçlarını değerlendiren Antrenör Ercan Dedeoğlu, şunları ifade etti:
“Cumartesi günü oynadığımız Çorlu Belediyespor Genç Takim maçında, ilk yarıda maça konsantre olamadık ve 10 sayı geriye düştük. İkinci yarı ortaya iyi bir mücadele koyduk ve kendimize güvenerek oynadık. Bu sayede rakibi yakalayıp öne geçmemize rağmen maçın sonlarına doğru 3. Periyotta harcadığımız bu efor maçın sonlarını getiremememizi sağladı. Önemli bir oyuncumuz olan Ege Akay’ın faul sıkıntısına girmesi de maçı kaybetmemiz de önemli bir etken oldu. Yine de isteğimiz ve arzumuzdan gayet memnunum.

BATUHAN BAHÇE PATLAMA YAPTI
Pazar günkü yıldız takim maçına gelecek olursak da; bütün takimin skora katkı sağlamış olması ve herkesin kendine güveninin gelmesi acısından çok önemli. Uzun suredir, patlama beklediğimiz Batuhan Bahçe’nin bu maçtan önce konuştuklarımızla beraber skor yükünü sahiplenmesi beni com mutlu etti. 37 sayıyla kariyer rekoru kiran oyuncumuzun bu performansını tüm yıla yayacağını düşünüyorum. Batuhan Dedeoglu, Ataberk Özhan, Kaan Cevizli ve Batuhan Sağlam gibi tecrübesi düşük oyuncuların da sorumluluk almaya başlamaları takımımız için oldukça önemli bir gelişme. Cansın Bağlan ve Erhan Alp Kesim’in de takim iskeletini oluşturduğu bu maç bize çok şey öğretti.”

GALİBİYETİ ALPCAN KAPTANIMIZA ARMAĞAN EDİYORUM
Çorlu Deplasmanında attığı 37 sayı ile yıldızlaşan Batuhan Bahçe ise şunları dile getirdi:
“İlk olarak bu galibiyeti çok yakin bir zamanda babasını kaybeden Alpcan kaptanımıza, abimize armağan ediyoruz. Mac hakkında ise sezonun ilk maçında grubun dişli takımlarından biri olan CBSK’yi 53 sayı gibi güzel bir farkla yendiğimiz için çok mutluyum ve takımımla gurur duyuyorum. 37 sayıya gelince bu takımda gecen sezondan olan 3 tane çok önemli silahlarımızı kaybetmiştik. Antrenörüm maçtan önce sorumluluk almam gerektiğini ve bana güvendiğini söyledi. Ben de takım arkadaşlarımın katkısıyla kaptan olarak bu sorumluluğu almaya çalıştım. Bunu başarabildiysem ne mutlu bana.”

BASKETBOL ŞEBESİ’NDEN TRANSFER
Son olarak Saray Belediyespor’un yeni bir transfere imza attığını söyleyen Antrenör Dedeoğlu, şu bilgileri verdi:
“Çerkezköy Dinamikspor’un önemli oyuncusu Atacan Yazgan bu yıl bizim takımızda oynamak istedi. Karakteri ve oyun bilgisini beğendiğim oyuncu karsı takimin bas antrenörü Engin Çaylak’in iyi niyeti ve oyuncunun kararına saygı duyması sonucunda bizimle anlaşmaya vardı. İyi bir transfer olduğunu ve yaş olarak rakiplerinden küçük olan genç takımımıza ağabeylik yaparak iyi katkı sağlayacağını düşünüyorum. Transfer dönemindeki karakterli durusuyla örnek aldığım antrenörlerden olan Engin Çaylak’a teşekkür ederim.”