Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Saray Otobüs Terminali’ne her yıl yaşanan yoğunluk bu bayram yaşanmıyor. Görüşüne başvurduğumuz firma yetkilileri geçen yıllara nazaran bu yıl otobüs seferlerinin pek itibar görmediğini, yakın yerlere yapılan seyahatlerin de bayram ziyaretinden çok mecburi yolculuklar olduğunu belirtti.

“MECBURİ YOLCULUKLAR”
Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Saray Otobüs Terminali’nde her yıl yaşanan bayram hareketliliği yaşanmıyor. Geçen yıllarda Arefe gününe yapılan rezervasyonlara nazaran bu yıl otobüs seferlerinin pek itibar görmediğini belirten firma yetkilileri, yakın yerlere yapılan seyahatlerin de bayram ziyaretlerinden çok, mecburi yolculuklar olduğunu gözlemlediklerini belirtti.
KALE SEYAHAT’TE ZAM YOK
Seferler hakkında bilgi veren Kale Seyahat Firma Yetkilisi İbrahim Asan, “Seferlerimiz 15 dakikada bir. Sabah 05.00’da başlayıp akşam saat 22.00’da sona eriyor. Bayram sürecinde İstanbul, Çanakkale, İzmir, Aydın, Nazilli, Denizli, Akçay, Edremit, Ayvalık, Menemen, Ankara, Bursa ve Zonguldak’a seferlerimiz mevcut. Diğer firmaların İstanbul bilet fiyatları 32-34 TL arasında değişirken Kale Seyahat’te zam yok. Fiyatlarımız 27 TL’de sabit kaldı” ifadelerini kullandı.