Tekirdağlı bir grup bisikletçi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığının organizasyonuyla Tekirdağ toprağını Çanakkale’ye ulaştıracak.

ÇANAKKALE TEKİRDAĞ’DAN BAŞLAR
Tekirdağlı bir grup bisikletçi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığının organizasyonuyla Tekirdağ toprağını Çanakkale’ye ulaştıracak. “Çanakkale Tekirdağ’dan Başlar” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte yaklaşık 35 bisikletçi Valilik önünden gerçekleştirilen törenle Çanakkale’ye pedal çevirdiler.
TEKİRDAĞ TOPRAĞINI BİSİKLETÇİLERE TESLİM ETTİ
Hareket öncesi yapılan törende Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Behçet Atlı’nın yanı sıra Gençlik ve Spor Şube Müdürü Sedat Akbıyık ve Tekirdağlı bisikletçiler hazır bulundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Behçet Atlı bu güzel etkinliğe katılan bisikletçilere teşekkür etti ve  Tekirdağ toprağını bisikletçilere teslim etti. Bisikletçiler adına konuşan Suat Durmaz da bisikletçilere teknik kurallar hakkında bilgiler verdi ve gidecekleri 186 kilometrelik yol için kendilerine desteklerini esirgemeyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve ekibine teşekkür etti.