Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden Büyükşehir ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından ‘ağaç katliamı’ yapıldığı yönündeki iddialara cevap verdi. İddiaların asılsız olduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, “Süleymanpaşa ilçesinde Pazartesi ve Perşembe pazarlarının kurulduğu Ruşen Güneş Sokak’ta devam eden yağmursuyu hattı, altyapı ve yol yapım çalışmaları sırasında sokak üzerinde bulunan 6 ağaç, zarar görmemesi amacıyla kökleriyle birlikte yerinden sökülerek Bıyıkali Mahallesi’ndeki seralık alana dikilmiştir” ifadelerini kullandı.

ASILSIZ İDDİALAR ORTAYA ATILMAKTADIR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesapları üzerinden Büyükşehir ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından ‘ağaç katliamı’ yapıldığı yönündeki iddialarla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Büyükşehir tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Son zamanlarda, sosyal medya hesapları üzerinden Büyükşehir Belediyemiz ve alt kuruluşumuz olan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından ağaç katliamı yapıldığı yönünde asılsız iddialar ortaya atılmaktadır. Süleymanpaşa ilçesinde Pazartesi ve Perşembe pazarlarının kurulduğu Ruşen Güneş Sokak’ta devam eden yağmursuyu hattı, altyapı ve yol yapım çalışmaları sırasında sokak üzerinde bulunan 6 ağaç, zarar görmemesi amacıyla kökleriyle birlikte yerinden sökülerek Bıyıkali Mahallesi’ndeki seralık alana dikilmiştir.
İTİBAR EDİLMEMESİNİ ARZ EDERİZ
Asılsız yayınlar yaparak kamuoyuna yanlış yönlendirmeyi ve kurumumuzu karalamayı kendilerine amaç olarak edinen bu kişilere itibar edilmemesini arz ederiz. Vatandaşa hizmette çevre değerlerine saygıyı kendisine misyon edinen kurumumuz,  yapılan asılsız ve karalayıcı yayınları ve bu yayınları yapanlarla ilgili her türlü yasal yola başvuracaktır.”