Saray İlçe Merkezi’nde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Vize, Çerkezköy(Bağlar – Galata Deresi arası), Millet, Güneş ve Hürriyet Caddesinin hali içler acısı durumda. Hava koşullarının 15 gündür iyi gitmesine karşın bu caddelerde Büyükşehir Belediyesi’nin hiçbir çalışma yapmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte Saray’da yaşayan vatandaşların yol talebi tekrar gündeme gelmeye başladı.
ANA CADDELER NE ZAMAN ASFALTLANACAK?
Saray Belediyesi Nisan ayı başı ile birlikte sahaya inerken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yol çalışmalarına başlamaması dikkat çekti.  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ve trafik yoğunluğunun bir hayli yoğun olduğu Vize, Çerkezköy(Bağlar – Galata Deresi arası), Fabrika(Yeni Hastane) Güneş, Millet ve Hürriyet Caddesi uzun zamandır asfaltlanmayı bekliyor.
GÜNEŞ VE MİLLET CADDESİ’Nİ ARAÇLA GEÇMEK BİR HAYLİ ZOR
Özelikle Güneş ve Millet Caddesi’nde evleri ve dükkanları bulunan vatandaşlar yolların bozuk olmasından bir hayli şikayetçi durumdalar. Ağır tonajlı kamyonların da kullanması nedeniyle Millet Caddesi’nde oluşan göçük ve çukurlardan dolayı cadde de araç kullanmak neredeyse imkansız hale gelmiş durumda.
BİR AN ÖNCE YAPILMALI
Saraylılar, geçtiğimiz yıl Çerkezköy, İstanbul, Saray, Ayvacık, Tarık Akan ve Mezarlık Caddelerini asfalt ve beton kullanarak tamamlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden, sorumluluğunda olan caddeleri biran önce yapmasını bekliyor.