CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer Saray ve Büyükyoncalı’nın düşman işgalinden Kurtuluşu’nun 92’inci yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
candan yüceer1
BAĞIMSIZLIKTAN TAVİZ VERİLMEMİŞTİR
Yüceer’in mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Kahramanlıklarla dolu tarihimizin altın sayfalarının yapraklarına bir destan da 92 yıl önce Saray ve Büyükyoncalı’da yazılmıştır. Bağımsızlık tutkusundan taviz vermeyen Saray ve Büyükyoncalılar Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan milli mücadelenin en ön saflarında yer almıştır.

KURTULUŞ EŞİ GÖRÜLMEMİŞ BİR MÜCADELENİN ÜRÜNÜDÜR
92 yıl önce bugün kadını, erkeği, yaşlısı, genci binlerce kişi bu topraklar için canını, kanını siper ederek düşmana karşı savaşmıştır. Vatan topraklarının düşman işgalinden kurtarılması için eşi benzeri görülmemiş bir mücadele örneği göstermişlerdir. İşte bugün, Saray ve Büyükyoncalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun, coşkusunu, gururunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

GÖREV ATALARIMIZIN MİRASINA SAHİP ÇIKMAKTIR
Geçmişimizden ce çok iyi biliyoruz ki ulusumuz, özgürlüğünü ve bağımsızlığını büyük mücadelelerle kazanmıştır. Kurtuluş Savaşı’nda el ele, omuz omuza topyekun tarihin akışını değiştiren, dünyaya örnek teşkil eden bir mücadele vermiştir. Emperyalistlere karşı verilen bu onurlu mücadele mazlum ülke insanlarına da umut olmuştur. Cumhuriyet ile taçlandırılan bu mücadelenin arkasında ulusumuzun canıyla, kanıyla ödediği diyet vardır, fedakârlık vardır, vatan sevgisi vardır, esarete hiçbir koşulda razı olmayan bir ulus vardır! Bizlere düşen en büyük görev atalarımızın bize bıraktığı bu kutsal mirasa her zaman sahip çıkmak olacaktır.

KURTULUŞ İÇİN CAN VERENLERİ MİNNETLE ANIYORUM
Bu duygu ve düşüncelerle Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu uğurda canlarını vermiş şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Güzel Sarayımızın ve Büyükyoncalımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yılını bir kez daha kutluyor, tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”