Altyapı çalışmalarının tamamlanması sonucunda kaldırım yenileme ve yol asfaltlama çalışmaları ilçe merkezinde sürüyor. Saray’ın en işlek caddelerinden olan Çerkezköy Caddesinde eski kaldırımlar söküldü. Yağmur suyu hattı çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor.
cerkezkoy-caddesi-kaldirimlari-sokuldu-2
KALDIRIM YAPIMI VE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI
Kanalizasyon hattı, yeni içme suyu şebekesi, doğalgaz kullanım hattı gibi altyapı çalışmaları sonucunda Saray ilçe merkezinde yol çalışmaları yıllardır ertelenmişti. Saray Caddesi ve Ayvacık Caddesinde biten altyapı çalışmaları sonucunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi ekipleri asfalt yol çalışmalarına ve kaldırım yenileme çalışmalarına bu noktalardan başlatmıştı. Saray ve Ayvacık Caddesi hafta sonu gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda yol ve kaldırımlar bu bölgede kullanışlı ve modern görünümüne kavuşturuldu.
KALDIRIMLAR SÖKÜLDÜ
Saray ilçe merkezinin en işlek caddelerinden olan ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin prestij caddesi ilan ettiği Çerkezköy Caddesinde de altyapı çalışmaları tamamlandı ve üstyapı çalışmalarına geçtiğimiz Perşembe günü başlandı. Cadde araç trafiğine kapatılarak eski kaldırımların sökülme çalışmalarına başlandı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi ekipleri dün sabah saatlerinden itibaren Çerkezköy Caddesindeki kaldırım sökme çalışmalarını tamamladı. Kaldırımların yenilenmesi ve yolun asfaltlanmasıyla birlikte çalışmaların tamamlanması bekleniyor.
YAĞMUR SUYU HATTI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Çerkezköy yolu üzerinde sürdürülen yağmur suyu hattı çekim çalışmaları ise tüm hızıyla sürüyor. Cadde üzerinde biriken yağmur sularını oluşturulan hat ile Galata Deresine kavuşturulacak hattın çalışmaları sebebiyle Saray ilçe merkezine Çerkezköy yolu girişinde ulaşım tek şerit olarak sağlanıyor.

Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi