Kırklareli’nin CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile CHP İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, partide kurultay isteyerek, Muharrem İnce’yi destekleyeceklerini açıkladı.

24 Haziran Seçimlerinde Muharrem İnce’ye en çok oy oranıyla(%58) destek veren ve Muharrem İnce’nin Perşembe günü teşekkür ziyaretinde bulunduğu Kırklareli’nin CHP’li Başkanı Kesimoğlu ve İl Başkanı, kurultaydan yana olduklarını ve kurultayda Muharrem İnce’yi destekleyeceklerini açıkladı.
KURULTAY İÇİN İMZALARIMIZ HAZIR
Muharrem İnce’nin tabanda olumlu karşılandığını ifade eden Kesimoğlu, İnce’nin umutları yeşerttiğini belirterek, şunları söyledi:
“Görüyorum ki sokaklarımız, tabanımız ve örgütümüz çok açık bir biçimde Sayın İnce’nin başarısı için kenetlenmiştir ve gelecek için çalışmak istemektedir. Bundan sonra Sayın Muharrem İnce’nin Genel Başkan olarak daha iyi hamleler yapabilmesinin önünü açmak adına Türkiye’de Muharrem İnce’ye yüzde 58 ile en çok desteği veren il Kırklareli’nin Belediye Başkanı olarak ben dâhil, Kırklarelili 5 kurultay delegemiz ve 1 YDK üyemizin kurultay için imzaları hazırdır. Sürecin Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır olgunlukta ve saygın bir biçimde tamamlanmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
YEREL SEÇİM ÖNCESİ GEREKLİ ADIMLAR ATILMALI
CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık da yazılı açıklamasında Muharrem İnce’ye destek verdiklerini belirtti. Çobancık, şunları kaydetti.
“CHP Kırklareli delegasyonu olarak bizler, büyük isimler değil, büyük davaya inanmış isimleriz. Tabanımızın duygularının, umutlarının ve özlemlerinin şarkı söylemek olduğunu duymazdan gelebilmemiz, değişim taleplerine her ne sebep ve kaygı ile olursa olsun kayıtsız kalabilmemiz mümkün değildir. Hele koltuk kaygımız kesinlikle yoktur. Ülkemizin mevcut yönetim şekli ile Atatürk Devrimlerine inanmış hiçbir CHP’linin kayıtsız kalamayacağı aşikârdır. Siyaset bir iddia ve bir hedef için yapılır. Hedefimiz CHP iktidarında tam bağımsız Türkiye ve parlamenter sisteme geri dönüştür. Bunun yolu da yenilenmek ve çalışmak, çalışmak, çalışmaktır. Yerel seçimler önünde bir an evvel gerekli adımlar atılmalı, CHP’nin değişim ve yenilenme çalışmaları yapılmalıdır. Bizler de bu değişim ve yenilenmenin CHP’ye zarar vermeden centilmence geçeceği ümidindeyiz ve buna katkı yapmak istiyoruz. Demokratik bir mücadele sonunda, bu değişimin Sayın Muharrem İnce ile gerçekleşeceğine inancımız tamdır.”