CHP Saray Kadın Kolları Başkanı Fatma Aslan, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ı ziyaret etti. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği ziyarette hem Başkan Çoban hem de Fatma Aslan ülkeyi zorlu bir sürecin beklediğini belirterek, ülkenin aydınlığa çıkabilmesi için Cumhuriyetçi güçlerin CHP’de kenetlenmesi gerektiğini dile getirdiler.

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan kongre ile 3. Kez CHP Saray Kadın Kolları Başkanlığı’na seçilen Fatma Aslan, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ı ziyaret etti.
ZORLU SÜRECİ MÜCADELE EDEREK AŞABİLİRİZ
Salı günü saat 14.30’da gerçekleşen ziyarette Başkan Çoban, CHP Kadın Kolları yönetimiyle fikir alışverişinde bulundu. CHP’nin iktidar yürüyüşünde kadınlara ve gençlere büyük görev düştüğünü ifade eden Başkan Çoban, “Öncelikle geçtiğimiz hafta sonu yapılan kongrede aldığınız sorumluluktan dolayı sizleri kutluyorum. Gençler ve kadınların partimizin en aktif iki temel taşı. Bu nedenle parti içinde daha fazla öne çıkmanız ve sorumluluk almanız oldukça önemli. Son çıkan KHK’lar gösteriyor ki, ülkemizi çok daha zorlu günler bekliyor. Bu zorlu süreci sen ben çekişmelerini bir kenara bırakarak, birlik ve beraberlik içinde, daha çok mücadele ederek aşabiliriz. Ülkemizin aydınlığa çıkabilmesi için Cumhuriyetçi güçlerin mutlaka CHP’de kenetlenmesi gerekiyor. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada Belediye Başkanınız olarak yanınızda olmaya devam edeceğim” dedi.
KENETLENMEMİZ GEREKİYOR
Başkan Çoban’a kadınlara verdiği destekten dolayı teşekkür eden Fatma Aslan, “Bugüne kadar kişisel tartışmalara girmeden ülkemizin geleceği için çalıştık. En son referandumda da çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadık. Çok açık ki birlik ve beraberlik içinde yaptığımız çalışmalar partimize önemli bir güç ve dinamizm kazandırıyor. Bu nedenle önümüzdeki dönemde daha güçlü bir şekilde kenetlenmemiz gerekiyor. Bunu başardığımızda 2019 için önümüze koyduğumuz yerelde ve genelde iktidar hedefimiz daha da kolaylaşacaktır” dedi.