Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Saray İlçe Başkanlığı’nda bayramlaşma programı, bayramın birinci günü parti binası önünde gerçekleştirildi.
chp bayramlaşma3
Saat 14.30’da parti binası önünde düzenlenen bayramlaşma programına CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, CHP Saray İlçe Başkanı Demir Ali Demirel, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı. Milletvekili Candan Yüceer, Belediye Başkanı Nazmi Çoban, İlçe Başkanı Demir Ali Demirel ve yönetim kurulu üyeleri, parti binasına gelen partililerle bayramlaşırken, gelenlere çay ikramında bulunuldu.

VATANIMIZIN BÜTÜNLÜĞÜNE KATKI SAĞLAMASINI DİLİYORUM

Programda ilk konuşmayı yapan İlçe Başkanı Demirel bütün partililerin bayramını kutlayarak, Büyükşehir Belediyesi’nde yapılacak bayramlaşma törenine bütün CHP’lileri davet etti.
Bayramlaşma Programında partililere hitap eden Milletvekili Candan Yüceer, büyük bir aile olarak bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, “Dini ve milli bayramlarımız birlik ve beraberliğimizi sağlayan, güçlendiren özel ve bir o kadar da anlamlı günlerdir. Ülkemizde ve bölgemizde ayrıştırıcı siyasetin yapıldığı, insanlarımız arasına nifak tohumlarının serpildiği bir süreçten geçiyoruz. Bu olumsuzluklara karşı Kurban Bayramının birlik ve beraberliğimize, vatanımızın bütünlüğüne katkı sağlamasını diliyorum. Nice bayramları birlikte kutlamak umuduyla hepinizin Kurban Bayramını kutluyorum” dedi.
chp bayramlaşma
BAYRAM BARIŞA VE KARDEŞLİĞE VESİLE OLSUN

Bayramlaşma Töreni’nde son konuşmayı yapan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, ülke olarak zor koşullarda, Ortadoğu bataklığına çekilmeye çalışıldığımız bir dönemde Kurban Bayramını kutluyoruz. Bu bayramda bölgemizde ne yazık ki kan ve gözyaşı hâkim olmasının burukluğunu yaşıyoruz. Böylesi bir süreçte bayramın barışa, kardeşliğe, insanların katledilmediği bir geleceğe vesile olmasını diliyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından bayramlaşma töreni sona ererken, CHP’liler Büyükşehir Belediyesi’ndeki bayramlaşma için Tekirdağ’a hareket ettiler.