Saray Belediyesi Yaz Okulları kapsamında açılan El Beceri Kursları sergisi bugün saat 14.00’da Bülent Ecevit Parkı arkasında gerçekleştirilen törenle açıldı. Ahşap boyamacılığı ve kumaş baskı konusunda kurs alan çocuklar birbirinden güzel, el emeği göz nuru eserlerini sergilediler.

KENDİ ÜRETTİKLERİ ÜRÜNLERİ SERGİLEDİLER
Saray Belediyesi Yaz Okulları kapsamında açılan El Beceri Kursları sergisi bugün saat 14.00’da Bülent Ecevit Parkı arkasında gerçekleştirilen törenle açıldı. Ahşap boyama ve kumaş baskı konusunda kurs alan çocuklar kendi emekleri ile yaptıkları tişört ve ahşap boyama eserlerini görücüye çıkardı. Bülent Ecevit Parkı arkasında düzenlenen sergiye Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Başkan Yardımcısı Arif Naci Öngören, Kent Konseyi Başkanı Mehmet Bilecen, kursiyer çocuklar ve velileri katıldı.
“BİR İNSANIN KENDİ ÜRETTİĞİ ÜRÜN KADAR DEĞERLİ BİR ŞEY YOKTUR”
Yaz Okulu el beceri kurslarına çocuklarına gönderen velilere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, “Öğretmenleriniz yaşamda kazanmış oldukları el beceri kurslarında size yol açtılar, bilgilerini sizlere aktardılar. Bir insanın kendi ürettiği ürün kadar değerli bir şey yoktur. Bir annenin babanın evladı nasıl en değerli ürünü ise, sizin de çocuklar olarak emek verdiğiniz ürünleriniz en değerli sahip çıkacağınız bizlerin beğenisine sunduğunuz becerilerinizdir. Çocuklar sizleri yürekten kutluyorum, sonuna kadar sizin yanınızdayız.” dedi.
TEŞEKKÜR ETTİ
Yaz Okulları’nın önemini vurgulayan Başkan Çoban, “Yaz aylarında başkaları sokaklarda başıboş dolaşırken sizler, zamanınızı böylesine önemli kurslara harcadınız. Saray Belediyesi’nin de açmış olduğu bu kurslardan bir tanesi el beceri kursuydu. Yoğun ilgi gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu çabalarınızın, başarılarınızın devam etmesini dilerim. Okul hayatınızda başarılar diler, gözlerinizden öperim.” ifadelerini kullandı.
ESERLERİ İNCELEDİ
Konuşmaların ardından sergiyi gezen Başkan Nazmi Çoban, eserleri inceleyip El Sanatları Eğitmeni Özlem Yörük’ten eserler hakkında bilgi aldı. Çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Çoban, kursu başarıyla tamamlayan çocuklara madalyalarını takdim etti. Sergi açılışı toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.