ÇTSO Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı Salı günü gerçekleştirirken, toplantıda Ekim ayı Gelir Gider Cetvelleri, Yeni İç Yönerge ve 28-30 Kasım tarihleri için kayıt yaptırılan Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri konuları görüşülerek karara bağlandı
çtso1
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı Salı günü gerçekleştirdi.

KOZUVA’NIN YERİNE İSMAİL AKIN VEKALET ETTİ
Saat 16.30’da başlayan toplantıya ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva yurt dışında olduğu için katılamazken, Kozuva’nın yerine İsmail Akın vekalet etti.

GELİR GİDER VE MİZAN GÖRÜŞÜLDÜ
Saygı duruşu ile başlayan toplantıda ilk olarak 2014 yılı Eylül ayı Gelir Gider cetvelleri, banka cetveli ve mizan görüşüldü. Konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, Eylül ayı gelirinin 114 bin 461 TL, giderin ise 87 bin 626 TL olduğu belirtilirken, kasa mevcudunun 204 bin 738, banka mevcudunun 847 bin 454 TL olduğu kaydedildi. Mizan alacak verecek 7 milyon 813 bin 781 TL olarak açıklanırken, ilgili madde oy birliği ile kabul edildi.

YENİ İÇ YÖNERGE HAKKIN BİLGİ VERİLDİ
Toplantının bir diğer maddesinde ÇTSO İç Yönergesi görüşülürken, ÇTSO’nun kuruluş ve işleyişine ilişkin esasları düzenleme amacı taşıyan Yönerge ile ilgili bilgi verildi. ÇTSO Genel Sekreteri Hakan Gel, İç Yönergeyi hazırlarken, Odanın daha önceki yönergesi, TOBB’un önerdiği Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası İç Yönergesi, Yönetim Kurulu, Meclis ve Oda personelinin fikirleri doğrultusunda çalışma yaptıklarını ifade etti. Konuyla ilgili konuşan İsmail Akın, bağlı oldukları ana kanunun dışına çıkmadan, kendi içlerinde iyileştirme yapıldığını dile getirirken, yönetimden eksik gördüğü noktalarda kendilerini uyarmasını istedi. Yapılan bilgilendirmelerin ardından İç Yönerge oy birliği ile kabul edildi. Öte yandan, İç Yönerge TOBB’a gidecek ve onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek.

İPTAL EDİLMEZSE SONRAKİ SEMİNERLERE KATILAMAYACAKLAR
Toplantının son gündem maddesinde, TOBB tarafından düzenlenen ve ÇTSO Meclis Üyeleri için 28-30 Kasım 2014 tarihine kayıt yaptırılan ‘Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerleri ile ilgili açıklamada bulunuldu. Seminer için kayıt yaptıran ancak o tarihte seminere katılamayacak Meclis Üyelerinin bu durumu bildirmeleri gerektiğini dile getiren Hakan Gel, aksi takdirde Meclis Üyeleri için daha sonraki dönemlere kayıt yaptırılamayacağının altını çizdi.

OTOBÜS ÖNERİSİ GELDİ
Konuyla ilgili söz alan Mehmet Danyeli, seminere uçak yerine otobüsle gidilmesini tavsiye ederek, “Eğer otobüsle gidersek, başka bir şehre de uğrama şansı yakalarız. Ayrıca Ankara’da çeşitli yerleri ziyaret edebiliriz. Bunun dışında uçakla gitmek ayrı bir külfet getiriyor” ifadelerini kullandı. Dilek ve temenniler ile ilgili maddenin ardından ÇTSO Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı sona erdi.