Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, Tekirdağ Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü ile KOSGEB işbirliğinde iş kurmak isteyen girişimci adaylarına yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenleniyor.
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen imza protokolüne Tekirdağ İŞKUR Çerkezköy Şube Müdürü Levent Taş, Tekirdağ İŞKUR Şube Müdürü Adem Pusaoğlu ile Tekirdağ İŞKUR Memuru Esra Yıldız ve ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Seçkin, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Akın ve ÇTSO Genel Sekreteri Hakan Gel katıldı.

AMAÇ GİRİŞİMCİLERİN DESTEKLENMESİ
Eğitim programı için imzalanan protokolün ardından bu işbirliğinden duydukları memnuniyeti dile getiren taraflar, bu projeyle girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını hedeflediklerini belirtti.

EĞİTİMLER 9 GÜN SÜRECEK
Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin bir iş planına dayalı olarak kuracağı işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla düzenlenen eğitim programı için kurslar başlamadan önce kursiyer seçimleri yapılacak. İŞKUR İl Müdürlüğü ile KOSGEB temsilcilerinin birlikte yapacağı kursiyer seçiminin ardından girişimciler 3 ayrı grup halinde dokuz gün sürecek eğitimlerine başlayacak.

SEÇİM TARİHLERİ AÇIKLANDI
Kursiyer seçimlerinin yapılacağı tarihleri, ilk grup için 13 Ekim 2014, ikinci grup için 10 Kasım 2014 ve üçüncü grup için 15 Aralık 2014 olarak açıklayan yetkililer görüşmeleri saat 14.00’te İŞKUR Çerkezköy İlçe Müdürlüğü’nde yapacak.

KURSLARIN İLKİ EKİM’DE BAŞLAYACAK
Üç ayrı grup halinde 70 saat verilecek girişimcilik eğitimlerinin başlangıç tarihleri ise şöyle olacak; Birinci grup 20 Ekim 2014, ikinci grup 17 Kasım 2014 ve üçüncü grup 15 Aralık 2014.

KOSGEB DESTEĞİ
Eğitimler sonucunda başarılı olup sertifikalarını alan kursiyerlere yeni bir iş kurmaları halinde KOSGEB tarafından 30 bin TL’si hibe olmak üzere 100 bin TL’ye kadar kredi verilecek. Bu kredinin 70 bin TL’si sabit yatırım kredisi olurken, 30 bin TL’si tamamen üretilecek proje ve yatırım için verilecek hibe kredi desteği olacak.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmak isteyen kursiyerler Tekirdağ İŞKUR İl Müdürlüğüne ve ÇTSO KOSGEB Temsilciliğine başvurarak eğitim programıyla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirler.