Tekirdağ 1. Amatör Küme B. Grubunda mücadele eden Çukuryurtspor ilk hafta mücadelesinde Vakıflar Güvenspor’u konuk etti. Pazar günü Saray Belediye Stadı’nda saat 14.00’de başlayan mücadele takım olarak sahaya iyi bir oyun sergileyen Çukuryurtspor Vakıflar Güvenspor’u 1-0’le geçerek lige iyi bir başlangıç yaptı.
çukuryurtspor
Ligin ilk haftasında sahasında Vakıflar Güvenspor’u konuk eden Çukuryurtspor mücadeleden 1-0’lık galibiyetle ayrıldı.
Çukuryurtspor sahaya şu kadro ile çıktı;
Kaan, Tunay, Mehmet, Sercan, Levent, Kaan, Aykut, Ozan, İlkay, Gencay, Tanju. Antrenör Erkan Demiray.

İLK YARIDA GOL SESİ ÇIKMADI
Mücadeleye etkili başlayan taraf konuk takım Vakıflar Güvenspor oldu. İlk 10. dakika Çukuryurt kalesine gol için yüklenen Güvenspor, Çukuryurtspor’un sert savunması karşısında istediği pozisyonları bulamadı. Karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında oyunda dengeyi sağlayan Çukuryurtspor organize ataklarla Vakıflar Güvenspor kalesine yüklenmeye başladı. İlk yarını son bölümünde Gencay ve İlkay ile net pozisyonlar değerlendirilemeyince, takımlar soyunma odasına başladıkları gibi gittiler.

İLKAY’IN GOLÜ 3 PUANI GETİRDİ
İkinci yarıya atak bir oyunla başlayan Çukuryurtspor kanatlardan gelişen ataklarla rakip kaleye yüklendi. Mücadelenin 70. Dakikasında serbest vuruştan gelen topu İlkay şık bir hareketle önüne aldı. Bekletmeden sert ve düzgün bir vuruş yapan İlkay meşin yuvarlığı filelerle buluşturarak Çukuryurtspor’u 1-0 öne geçirdi. Bu golle skor üstünlüğünü ele geçiren Çukuryurtspor kontra ataklarla ikinci golü aramaya başladı. Hızlı gelişen Çukuryurt kontra ataklarında usta ayaklar son vuruşları iyi yapamayınca, farkı açma şansları değerlendirilememiş oldu. Karşılamanın son dakikalarında Vakıflar Güvenspor uzun ve yüksek toplarla etkili olmaya çalışsa da Çukuryurt defansı hatasız oynayarak rakibine gol şansı tanımadı.
Ligde ilk hafta mücadelesinden 3 puanla ayrılan Çukuryurtspor, mücadelesi ve takım oyunuyla önümüzdeki haftalar için umut saçtı.