Güngörmez Ormanları’nda bulunan özel bir firmaya ait depodan dinamit sevkiyatı yapan kamyonlar Güngörmez Mahallesi’nde tehlike saçıyor. Sevkiyat sırasında Mahalle içinde durmamaları gereken kamyonlar, dakikalarca mahalle meydanında mola vererek, büyük bir tehlikeye davetiye çıkarıyorlar.
‘Dinamit’ Tehlikesi1
Güngörmez Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar dinamit yüklü kamyonların mahalle içinde mola vermesine büyük tepki gösteriyorlar.
“DAKİKALARCA KÖY MEYDANI’NDA BEKLİYORLAR”
Ormanlık alan içinde bulunan özel bir firmaya ait olan depodan uzun zamandır dinamit sevkiyatı yapıldığını ifade eden Mahalle Sakinleri, “Dinamit yüklü bu kamyonların mahalle içinde durmaları bildiğimiz kadarıyla yasak. Ama bu yasağa karşın kamyon sürücüleri çok rahat bir şekilde mahalle meydanına araçlarını park ederek, dakikalarca kahvehanelerde bekliyorlar.
“YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ”
Ulusal basından dinamit yüklü kamyonların nasıl facialara neden olduklarını hep beraber görüyoruz, okuyoruz. Aynı faciayı Güngörmez Mahallesi’nin yaşamaması için yetkilileri göreve çağırıyoruz. Bu kamyonların kontrol edilmesi ve mahalle içinde bekleyen kamyonlara ağır cezaların kesilmesi gerekiyor. Bizim can güveliğimiz bu dinamit yüklü kamyonlardan daha değerli. Yetkilileri bunun durumun farkında olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandılar.
“DEPO’NUN RUHSATSIZ OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ”
Güngörmez Sakinleri ormanlık alan içinde patlayıcı deposunun olmasının da Istranca Ormanları için büyük tehlike olduğunu belirterek, “Basında deponun ruhsatsız olduğuna dair haberleri hep birlikte okumuştuk. Bazı yetkililerde bu haberi doğrulamış ama herhangi bir adım atılmamıştı. Istranca Ormanlarının ve Güngörmez Mahallesi’nin başına bir felaket gelirse bunun hesabını hiç kimse veremez. Herkesin bunu bilmesi ve buna göre gerekli adımları atması gerekiyor” ifadelerini kullandılar.