Saray Belediye Meclis Üyesi Gürhan Ergen üç günlük Başkan Vekilliği sürecinde önemli bir çalışmaya imza atarak Küçükyoncalı Yolu üzerindeki Kurban Pazarı’nı modern bir görüntüye kavuşturdu.
kurban pazarı
Küçükyoncalı Yolu üzerindeki Kurban Pazarı bu yıl yapılan düzenlemelerle dört dörtlük hale geldi.

KÜÇÜKBAŞ MOBİL KESİM YERİ HAZIR
Belediye Başkanlığı’na üç gün vekâlet eden Meclis Üyesi Gürhan Ergen ilk iş olarak Pazar Yeri’ne el attı. İlk olarak Pazar Yeri’ne giden yolu yaptıran Gürhan Ergen, Pazar Yerini genişleterek hayvan satıcılarına ve kurbanlık satın almaya gelen vatandaşlara büyük kolaylık sağlamış oldu. Kurban Pazarı’na su ve elektrik hattı da çektiren Ergen, satıcıların bütün sıkıntılarını neredeyse çözmüş oldu.
Gürhan Ergen’in Kurban Pazarı’ndaki son icraatı ise Küçükbaş Mobil Kesim Yeri oldu. Kurban Pazarı’nın yanına monte edilen Küçükbaş Mobil Kesim Yeri aynı anda 10 kurbanlık bir anda kesilerek, vatandaşlara büyük kolaylık sağlanacak.
Dört Dörtlük Kurban Pazarı2
GEREKEN BÜTÜN ÇALIŞMALAR YAPILDI
Kurban Pazarı’nda yapılan çalışmaları sürekli yerinde takip eden Meclis Üyesi Gürhan Ergen, Hayvan Üreticilerinin talepleri doğrultusunda gereken çalışmaların yapıldığını belirterek, “Yöremizdeki hayvancılığın diri tutmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Tekirdağ Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştirme Birliği’nin Yönetim Kurulu Üyesi olduğum için üreticilerin sorunlarını ve taleplerini çok iyi biliyorum. Hayvancılıktan anlayan bir bakışla Kurban Pazarı’nda kısa sürede, gereken bütün çalışmaları yaptık. Bundan sonraki hedefimiz Saray’da belli aralıklarla açılan Hayvan Pazarı’nı kurmaktır” dedi.

GÜRHAN ERGEN’E TEŞEKKÜR
Pazar’da kurbanlık satan hayvan sahipleri de Gürhan Ergen öncülüğünde yapılan çalışmalardan memnun olduklarını belirterek, “Bugüne kadar kurulan pazarlar bizim için hep sorun oluyordu. Bu seneki Kurban Pazarı ise dört dörtlük oldu. Bu çalışmanın mimarı Belediye Meclis Üyemiz Gürhan Ergen’e teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.