Saray Belediyesi Çevre Birimi 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinlikleri kapsamında 7 Haziran Perşembe günü Laladere piknik alanında Güngörmez İlkokulu ve 75. Yıl İlkokulu öğrencileri bir araya gelip çevre etkinliği düzenledi. Öğrenciler yarışmalar, oyunlar, yoga ve drama etkinlikleri ile eğlenceli zaman geçirirken,
TÜBİSAD, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya Toplama kampanyasında 1500 kg atık teslim ederek Tekirdağ İl Birincisi olan Güngörmez İlkokulu, birincilik ödülü olan laptop ve projeksiyon cihazı ödülünü Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ın elinden aldı.

KİMLER KATILDI?
Saray Belediyesi Çevre Birimi 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinlikleri kapsamında 7 Haziran Perşembe günü Laladere piknik alanında Güngörmez İlkokulu ve 75. Yıl İlkokulu öğrencileri ile bir araya gelip çevre etkinliği düzenledi. Etkinliğe Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Saray Kent Konseyi Başkanı Mehmet Bilecen, Saray Belediyesi Fen İşleri Müdürü, Çevre Müdürü, belediye personelleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
ÇEVRE DUYARLILIĞININ ÖNEMİNİ VURGULADI
Saray Belediyesi Çevre Mühendisi Şebnem Kübra Ürkmez, günün anlamını vurguladığı konuşmasında çevre kirliliğine dikkat çekip yapılan etkinliklerle çevre duyarlılığı oluşturmanın ve farkındalık yaratmanın önemini anlattı.
YOGA İLE DOĞAYI KEŞFETTİLER
Yoga ve drama eğitmeni Ezgi Durak, çocuklarla doğayı keşfetmeye yönelik çeşitli çalışmalar yaptı. ‘Çöp mıknatısları’ adlı drama çalışması ile etraftaki çevresel atıkların toplanması sağlandı. Çocuklar topladıkları atıkları ‘ Geleceğimi çöpe atma’ yazılı potalardan atarak geri dönüşüme kazandırdılar. Çevre temizliğini sağladıktan sonra çocuklarla nefes ve meditasyon çalışması yapıldı.
GÜNGÖRMEZ İLKOKULU İL BİRİNCİSİ OLDU

Saray Belediyesinin düzenlediği 5 Haziran Çevre günü etkinliklerinde TÜBİSAD, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya Toplama kampanyasında Tekirdağ İl Birincisi olan Güngörmez İlkokulu, 1500 kg atık teslim ederek birincilik ödülü olan laptop ve projeksiyon cihazı ödülünü Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ın elinden aldı.
GÜNGÖRMEZ’E ULUSLARARASI İKİ ETİKET
Saray Belediyesinin proje ortağı olduğu çevre alanında ‘Uluslararası Eco Schools ve Uluslararası Learning about Forests programlarıyla 2 yıl boyunca yaptıkları çalışmalar neticesinde Uluslararası Okul Etiketi olan Yeşil ve Kahverengi bayrak kazanan Güngörmez İlkokulu ve Ortaokulu’nu tebrik eden Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, “ Kendilerine her türlü desteği sunmaya devam edeceğimin sözünü veriyorum ve başta öğretmenlerimiz olmak üzere emeği bulunan herkesi yürekten kutluyorum” dedi.
ÇOCUKLARA HEDİYELER VERİLDİ
Etkinlikte çocuklarla yakından ilgilenen Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban madalya ödülleri verdi. Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı(ÇEVKO) tarafından çocuklara pil atık kutusu, tohum, boyama kitabı ve kalem armağan edildi.