Erzurum ve Karslılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Büyükyoncalı Mahallesi’nde açıldı. Geçtiğimiz Pazar günü saat 14.00’de açılışı gerçekleştiren derneğin öncelikli amacı düğün ve cenaze merasimlerinde hemşerilerine destek olmak.
Erzurumlular ve Karslılar Derneği açıldı1
Saray’da yaşayan Erzurum ve Karslılar dernek çatısı altında biraraya geldi.
Büyükyoncalı Mahallesi’nde Pazar Günü Saat 14.00’de açılışı gerçekleşen Erzurum ve Karslılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kurucu yönetim kurulu Reşat Altun, İrfan Bora,Hayati Taşçı, Mehmet Karabulut, Abdulbaki Gözel, Mahmut Karadağ ve Şahin Kapcak’tan oluştu.
“HEMŞERİLERİMİZİ KAYNAŞTIRMAK İSTİYORUZ”
Açılışta hemşerilerine seslenen Dernek Başkanı Reşat Altun, “İlçemizde yaşayan hemşerilerimizi bir dernek çatısı altında toplamaktan dolayı çok mutluyuz. Derneğimizin amacı ilçemizde yaşayan hemşerilerimizi tanıştırmak ve kaynaştırmak. Derneğimiz bu amaç doğrultusunda önümüzdeki günlerde bir tanışma ve kaynaşma etkinliği çerçevesinde bir piknik düzenleyeceğiz” dedi.
ÖNCELİK AMAÇ HEMŞERİLEMİZE YARDIMCI OLMAK
Dernek Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Bora’da 120 üyeyle derneğin kuruluşunu tamamladıklarını söyleyerek, “Öncelikli olarak düğün ve cenaze merasimlerinde hemşerilerimizin yanında olacağız ve onlara desteğimizi sunacağız. Kısa süre içinde İstanbul’dan büyük bir çadırımız gelecek. Masa ve sandalye temin edeceğiz. Hemşerilerimizin taleplerini kısa sürede dayanışmayla karşılayarak, birlik ve beraberliğimizi güçlendireceğiz” dedi.