2018’e güzel bir giriş yapan Flipper Spor Kulübü başarılarına uluslararası arenada devam ediyor. Avrupa ve Dünyadan yaklaşık 3000 üst düzey sporcunun katıldığı Taekwondofest 2018’e ikisi Milli Forma altında toplam 7 sporcu ile katılan takım yine kürsülerde yer aldı.

6-9 Şubat’ta Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonasına katılan 2 Sporcumuzdan Tuğçe Tokgöz 3. maçta Sırp rakibine 8-4 yenilerek Büyükler 57kg Avrupa 5. oldu. Oğuz Tokgöz ise Uzun süre önde götürdüğü maçta Azeri rakibine 23-18 yenildi.
10-14 Şubat’ta Turkish Open Uluslar Arası Turnuvasında ise Kıran kırana maçlar vardı. Yıldızlarda ilk ikiye, Gençlerde İlk dörde giren sporcuların Atina’da yapılacak 3.ETU Başkanlık Kupasına Milli Forma ile katılma şansı yakalayacağı turnuvada Türkiye’nin tüm üst düzey sporcuları yer alırken birçok ülke de Milli Takım düzeyinde katılım sağlamıştı.
IŞIL ZAFER TURKİSH OPEN’DA ŞAMPİYON OLDU
İlk gün Yıldız Sporcular parladı. 44kg İdil Zafer 23-3, 8-1 ve 15-4 lük skorlarla yarı finale yükselirken son anda 7-5 yenilerek Üçüncülükte kaldı ve Bronz Madalya Kazandı. 61 kg Ozan Toytoğlu 23-3 ve 14-4 lük skorlarla çıktığı finalde Alman rakibine 14-6 yenildi ve ikinci olarak Gümüş madalya kazandı. 55kg Işıl Zafer ise 3-1, 11-0, 3-0 ve 20-3 skorlarla Altın madalya kazandı ve kırılması zor bir rekor kırarak üst üste 4. defa Turkish Open’da Şampiyon oldu .
AZRA ÇAVUŞ BRONZ MADALYANIN SAHİBİ OLDU
İkinci gün yarışan gençlerimiz de kürsüdeydi. 59 kg Oğuz Tokgöz Ukrayna’yı 16-11 geçtikten sonra Kazakistan’a talihsiz bir sakatlık yaşadığı maçta 14-13 yenilirken, Milli Formayla yarışan sporcularımızdan 46 kg Nilay Gürbüz Hollanda’ya 13-6 yenildi. Diğer Milli Sporcumuz 42 kg Azra Çavuş ise Türk rakibini 22-0, Azeri rakibini 10-3, Kazak rakibini 13-5 yenerek çıktığı yarı finalde İranlı rakibine 12-5 yenilerek Üçüncü oldu ve Bronz madalya kazandı.
“SPOR HER YERDE YAPILIR, ŞAMPİYONLAR BURADAN ÇIKAR”
Flipper Spor Kulübü Antrenörü Milli Antrenör Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz:” Çok zorlu çok önemli bir turnuvayı başarıyla geride bıraktık. Ülkemizi, Tekirdağ’ı ve Saray’ı başarıyla temsil ettik. Trakya’nın en başarılı Kulübü olduk. 4 madalya kazandık. 3 sporcumuz Işıl, Ozan ve Azra Atina’da yapılacak Başkanlık Kupasında Milli Takıma girmeye hak kazandılar. Ayrıca Kulüp olarak da Atina’ya gideceğiz. İnşallah oradan da başarıyla dönüp Avrupa Şampiyonasına direkt katılma hakkı kazanacağız. 2018’e güzel başladık, güzel gidiyoruz, daha da güzel olacak. Birçok ulusal ve uluslararası derece kazandık, Milli Takıma 5 sporcu verdik. Tüm sporcularımı kutluyorum. Spor her yerde yapılır ama Şampiyonlar buradan çıkar. Destekleyen herkese teşekkür ederim.” dedi.