2017’de kürsülerden inmeyen Flipper Spor Kulübü 2018’e muhteşem bir giriş yaptı. 10-14 Ocak tarihleri arasında Antalya’da yapılan Hasan Taştan Türkiye Gençler Taekwondo Şampiyonası’nda Flipper Spor Kulübü yeni başarılara imza attı. 1900’e yakın sporcunun katıldığı şampiyonaya 5 sporcu ile katılan Flipper Spor Kulübü yapılan 23 maçın 18’ini kazanarak 1 Gümüş, 1 Bronz madalya elde etti ve Milli Takıma iki sporcu daha verdi.

İKİ SPORCU MİLLİ TAKIMA GİRDİ
2017’de kürsülerden inmeyen Flipper Spor Kulübü, 2018’e de muhteşem bir başlangıç yaptı. Hasan Taştan Türkiye Gençler Taekwondo Şampiyonası 10-14 Ocak tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 1900’e yakın sporcunun katıldığı Şampiyonaya 5 sporcu ile katılan Flipper Spor Kulübü yapılan 23 maçın 18’ini kazanırken, 1 Gümüş, 1 Bronz Madalya elde etti ve Milli Takıma iki sporcu daha verdi. 42 kg bayanlarda Yıldızlar Dünya Şampiyonu Azra Çavuş 6 maçını rahat kazanırken finalde son Gençler Avrupa Şampiyonu tecrübeli rakibine yenilerek Gümüş Madalya kazandı ve yine Milli Takıma girdi. 46 kg bayanlarda Nilay Gürbüz yaptığı 6 maçın 5’ini kazanırken normal süresi berabere biten yarı finalde 1.olan sporcuya altın vuruşta yenilerek Bronz madalya kazandı ve o da Milli Takım’a girdi.  59 kg Oğuz Tokgöz yaptığı 4 maçı da nakavtla kazanmasına rağmen 5. maçın hemen başında sakatlanması nedeniyle kürsüye çıkamadı ve turnuvayı ilk 16da tamamladı. Flipper Spor Kulübü’nü layıkıyla temsil eden diğer sporcular Beste Der 3. turda, Barış İlbaşımız 2.turda elendiler.
“YILDIZLARDAN SONRA GENÇLERDE KENDİMİZİ İSPATLADIK”
Turnuvayı değerlendiren Flipper Spor Kulübü ve Milli Takım Antrenörü Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz: “Çok mutluyuz. 2018’e güzel bir giriş yaptık ve artık herkes başarılarımızın şans eseri olmadığını gördü. Yıldızlardan sonra gençlerde de kendimizi ispatladık. Tekirdağ’ın kazandığı 3 madalyanın 2’si bizden. Biri ilk defa olmak üzere Milli Takıma 2 sporcu birden verdik. Genelde Milli olan sporcu sayımız 8 oldu. Azra ve Nilay Şubat ayında yapılacak ‘Turkish Open’ turnuvasında Milli takım adına yarışacak. Aynı turnuvada Kulüp adına 4 sporcumuz daha katılacak. Ayrıca Avrupa Kulüpler Turnuvasına da 2 sporcu ile katılacağız. 2018 daha iyi bir yıl olacak. Spor her yerde yapılır, ama şampiyonlar buradan çıkar. Bizi izlemeye devam edin.” ifadelerini kullandı.