Birbirinden leziz ev yemeklerini Saray halkıyla buluşturan, elde ettiği gelirle de öğrencilere burs sağlayan Gönüllüler Mutfağı, çalışmalarına Ramazan ayı dolayısıyla ara verdi.

 

RAMAZAN AYI SEBEBİYLE ARA VERECEKLER
Her hafta Çarşamba günleri Saray halkına farklı damak tatları sunarak hem kadınların sosyal hayattaki etkinliğini arttırmak hem de yardıma ihtiyacı olanları sevindirme görevini üstlenen Gönüllüler Mutfağı, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte bir aylık tatile girecek. Saray Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerinden oluşan Gönüllüler Mutfağı, Ramazan ayının tamamlanmasının ardından çalışmalarına devam edecek.
“ÖĞRENCİLERE BURS SAĞLIYORLAR”
Gönüllüler Mutfağı, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte sezonun son aşını da Saray halkına sundu. Çarşamba günü eski Pazar yerinde bulunan Gönüllüler Mutfağında gerçekleşen buluşmanın menüsünde çiğ börek, pişi, sarma ve irmik helvası vardı. Vatandaşların ilgisinden memnun olduklarını ifade eden Gönüllüler Mutfağı emekçisi Sevil Öğüt, “Gönüllüler Mutfağı olarak amacımız hem kadınlarımızı sosyal hayatın içinde maddi manevi daha güçlü kılmak hem de öğrencilerimize burs sağlamaktır. Bugüne kadar Gönüllüler Mutfağına destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.