Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre Saray’da hafta boyunca yağışlı hava etkili olacak. Yağışlı hava ile birlikte sıcaklık önemli derecede düşerken, Saray geceleri 9 dereceyi görecek.

Ekim’e günler kala havalar da yavaş yavaş soğumaya başladı.
Meteoroloji’nin İstanbul’da 4 gün sürecek yağış uyarısından sonra, bir kuvvetli yağış uyarısı da Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illeri için geldi.
ANİ SEL VE SU BASKINLARI İÇİN UYARIDA BULUNULDU
Meteoroloji’den yapılan açıklamada, kuvvetli yağış nedeniyle ani sel, su baskını ve yıldırım gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarıda bulunularak, şöyle denildi:
“Edirne’de bugün akşam saatlerinden sonra başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların çarşamba günü akşam saatlerine kadar aralıklarla etkili olması ve metrekareye 21 ila 50 kg yağış beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Tekirdağ’da salı ve çarşamba günleri beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, il genelinde aralıklarla kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Kırklareli’de salı ve çarşamba günleri beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, doğusunda çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olmak üzere il genelinde aralıklarla kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”