Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Bölümü 10.sınıf öğrencisi Emirhan Kaçar, hayal gücü ve teknik bilgisini birleştirerek kendi çabaları ile Elektrikli Bisiklet yaptı. Bugün saat 10.00’da Saray Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Bölümünü ziyaret eden Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık Aslan Emirhan Kaçar’ı ve öğretmenlerini tebrik etti. Elektrik Elektronik Bölümünün projeleri hakkında bilgi veren Bölüm Şefi Kaya Bayraktar, “Öğrencilerin bundan sonraki hedefleri elektrikli araba yapmak. Öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmek, üretimde aktif olabilmelerini sağlamak için çevredeki iş adamlarının, fabrikaların ve belediyelerin desteklerini bekliyoruz” dedi.

 “ÖĞRENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”
Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Bölümü 10. sınıf öğrencisi Emirhan Kaçar, başarılı bir projeye imza atarak kendi çabaları ile elektrikli bisiklet yaptı. Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık Aslan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nurettin Akkoç ile birlikte Saray Meslek Lisesi Elektrik Elektronik Bölümünü ziyaret ederek Emirhan Kaçar ve öğretmenlerini tebrik etti. Proje hakkında bilgi alan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık Aslan, “Öğrencilerimizin böyle projeler geliştirmesi bizi mutlu ediyor, öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Yeni okul binasına taşındığımızda öğrencilerimize destek verilirse daha iyi projelere imza atacaklardır” dedi.
AMACIMIZ ÇOCUKLARI TEŞVİK ETMEK
Proje hakkında bilgi veren Elektrik Elektronik Teknolojisi Alan Şefi Kaya Bayraktar, şunları ifade etti:
“Öğretmenlerimizin etkin yardımlarıyla öğrencilerimizi ilgileri doğrultusunda yönlendirmekteyiz. Bu kapsamda öğrencimiz Emirhan Kaçar’ın elektrikli bisiklet yapmak isteğini bize ilettiğinde çok mutlu olduk. Öğrencimiz bu projesini yaparken bizimle fikir alışverişinde bulundu, teknik yönden malzeme desteği de aldı. Öğrencimiz, okul çıkışında, hafta sonu tatilinde bu projesini yapmak için çok emek vererek sonunda hayalini gerçekleştirdi. Buradaki amacımız çocukları teşvik etmek. Basit gibi gözüken bir araç amaç zaten o. Basit olan bir şeyler yapmak. Kaynağından tutun, pedalı hepsi farklı. Buradaki tasarım çocuğun kendi hayal gücü. Biz sadece birkaç kablo verdik.
PROJELER DEVAM EDİYOR
Aynı şekilde 10.sınıf öğrencilerimizden Berkan Bilgiç ve Eren Kormaz, Atakan Becit, Hilmi Türe, Can Sunar 2 dingil üzerine 4 tekerlekten oluşan ARABA YAPIMI  (ELEKTRİKLİ)  ve tarlalardaki kuşlara önlem alabilmek için KARGA KAÇIRAN projesini yapmaya devam etmektedir. Bölümümüz ayrıca TUBİTAK için proje çalışmalarını da yürütmektedir.
DESTEKLERİ BEKLİYORUZ
Önümüzdeki sene Hastane yanında yapılmakta olan yeni okulumuza taşınacağız. Burada elektrik elektronik teknolojisi alanı için laboratuar, deney setleri gibi teknik elemanlara ihtiyacımız olacaktır. Bu kapsamda çevremizdeki iş adamlarından, fabrika sahiplerinden, belediyelerden bize katkı sunmalarını da beklemekteyiz. Öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmesi için, kendini geliştiren bireyler olmaları için,iş alanında üretimde aktif bireyler yetiştirebilmek için herkesin desteğine ihtiyacımız var. Ayrıca elektriğe, elektroniğe, havacılık elektroniğine, mekatroniğe ilgisi olan tüm öğrenci kardeşlerimizi bölümümüzde okumaya, birlikte başarılar elde etmeye bekliyoruz.”