Saray Belediyespor U 12 Basketbol Takımı ilk resmi müsabakasında Çerkezköy Dinamikspor ile karşılaştı. Çekişmeli geçen karşılaşmayı 59-52 kazanan Saray Belediyespor U 12 Takımı maçtan önce rakip takım oyuncularına okudukları kitapları hediye ederek hem ilk maçını hem de gönülleri kazandı.

Saray Belediyespor U 12 Basketbol Takımı 59-52 kazandığı Çerkezköy Dinamikspor maçı öncesi basketbolun güzelliğini öne çıkaran bir davranışa imza attı.
AYAKTA ALKIŞLANDILAR
İlk resmi maçından galibiyetle ayrılan Saray Belediyespor U 12 Basketbol Takımı, daha önce aldığı karar doğrultusunda rakip takım oyuncularına okumuş oldukları kitapları hediye ettiler. Çerkezköy Dinamikspor’lu basketbolcularda Saray Belediyespor’lu basketbolcuların jestine aynı şekilde karşılık verince, güzel görüntüler ortaya çıktı. Maçı izlemeye gelen taraftarlar 10-11-12 yaşındaki basketbolcuların örnek davranışlarını ayakta alkışladı.
ÇERKEZKÖY’DE DE AYNI GÖRÜNTÜLER
Bu mücadelenin ardından Çerkezköy’de oynanan Saray Belediyespor – Çerkezköy Dinamikspor U 14 karşılaşmasını Çerkezköy Dinamikspor 56-51 kazandı. Bu mücadelede de basketbolcular kitap hediye etme kararını hayata geçirdiler.
ARKADAŞLIK, CENTİLMENLİK, DOSTLUK BÜYÜDÜ
Bu iki maçın ardından değerlendirmelerde bulunan Saray Belediyespor Antrenörü Ercan Dedeoğlu, şunları ifade etti:
“Maçlar kazanılır, kaybedilir. Fakat bugün U 12 ve U 14 takımlarımız hayata geçirdikleri fikirle bizleri çok daha mutlu ettiler. İdman toplantılarımızda ortaya çıkan fikirleriyle; her maçtan önce rakiplerine okumuş oldukları kitapları, hediye etme kararı alıp bugün uygulamaya geçirdiler. Centilmen rakibimiz Çerkezköy Dinamikspor da, bu fikre destek olan ilk rakibimiz olarak, aynı şekilde bize karşılık verince, okunmuş kitaplar hayat buldu, arkadaşlık, centilmenlik, dostluk büyüdü. Diğer değerli rakiplerimizin de birçoğunun bu fikre destek olduğu mesajlarını alıp çok mutlu olduk. 10-11 ve 13-14 yaşındaki oyuncularımız fikirleriyle camiamıza renk kattılar. Onlarla gurur duyuyoruz.
Bu ülkede de, dünyada da, ipleri biraz daha onların ellerine verirsek çok daha yaşanabilir bir ülke ve dünya olacağımıza küçük bir örnek.”