Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın insan odaklı belediyecilik anlayışı doğrultusunda ve şeffaf belediyecilik ile Tekirdağ’ı birlikte yönetme prensibinden hareketle uygulamaya koyduğu ‘Hizmet Kervanı’ projesinin 9. Durağı Çorlu oldu.
ÇORLU HİZMET KERVANI
ÇORLU KAYMAKAMLIĞI ZİYARET EDİLDİ
Başkan Albayrak, Çorlu’da ilk ziyaretini Çorlu Kaymakamlığına gerçekleştirdi ve Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Genel Sekreter Murat Şefik Yazan ve TESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Halim Orta’nın da yer aldığı ziyarette Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ve hizmet kervanı projesi ile ilgili olarak Kaymakam Kılıç’a bilgi veren Başkan Albayrak, göreve yeni atanmasından dolayı da Kılıç’a hayırlı olsun temennisinde bulundu ve yeni görevinde başarılar diledi.

ÇORLU TEKİRDAĞ’IN EN ÖNEMLİ STRATEJİK NOKTASI
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Çorlu Belediyesi’ne geçen Başkan Albayrak burada Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan tarafından karşılandı. Çorlu Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen çalıştayda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi bürokratlar ile birlikte Çorlu Birim Müdürleri ve Belediye Meclis Üyeler ile bir araya geldi. Hizmet Kervanının 9. Durağı olarak bugün Çorlu’da olduklarını belirten Başkan Albayrak, “Hizmet Kervanımızın 9. Durağı Çorlu’dayız. Çorlu tabi ki Tekirdağ’ın en önemli ve stratejik ilçelerinden bir tanesi. Gerek sanayisi, gerek nüfus yapısıyla Çorlu olmasaydı Tekirdağ Büyükşehir olmazdı. Bunu altını çizerek vurgulamak istiyorum. Çorlu’dan gelen 5 Belediye Meclis Üyesi arkadaşımızı da çalışmalarından dolayı kutluyorum.

HEP BİRLİKTE TEKİRDAĞ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Her zaman söylediğim gibi biz Büyükşehir olarak büyük bir aileyiz. 11 ilçemizle birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak sürekli koordinasyon halindeyiz. Tüm ilçelerimizde ayrıntılı analizleri ve değerlendirmeleri yaptık. Eksikleri belirledik, yapılması gerekenleri çok iyi biliyoruz. Tekirdağ için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi’ni (TESKİ) kurduk. TESKİ olarak büyük çalışmalara hazırlanıyoruz. Çorlu’da da önemli altyapı çalışmalarımız olacak. Hep birlikte Tekirdağ için çalışacağız. Her gittiğim yerde her platformda söylüyorum. 30 Mart’tan sonra parti rozetimi çıkardım. Ben artık tüm Tekirdağ’ın Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Hangi partiden olursa olsun görüşü ne olursa olsun tüm halkımıza eşit hizmet götüreceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ben tüm bürokratlarımla birlikte bugün Çorlu’dayım. Çorlu’nun ihtiyacı olan tüm projeleri masaya yatıracağız. Tüm ilçelerimizde olduğu gibi Çorlu’da da büyükşehir hizmet binamızın açılmasının ardından hizmetlerimiz daha hızlı gerçekleşecek. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçelerimizde olduğu gibi Çorlu’nun da her aman yanında olacağız. 5 yıllık görev süremizin sonunda verdiğimiz tüm sözlerimizi tuttuğumuzu ve Tekirdağ’ın çehresinin değiştiğini göreceksiniz. Yapacağımız tüm bu çalışmalarımızın sonunda kazanan halkımız olsun, kazanan Çorlu olsun, kazanan Tekirdağ olsun. Her şey gönlünüzce ve gönlümüzce olsun” dedi.
ÇORLU HİZMET KERVANI1
ÇALIŞTAY UYUM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Bir sunum eşliğinde Çorlu Belediyesi hakkında genel bir bilgi veren Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’da Başkan Albayrak’a böyle bir organizasyon düzenlediğinden dolayı teşekkür ederek, “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve tüm ekibini Çorlu’da görmek bizi çok mutlu etti. Bu çalıştay hem ilçemizin mevut durumunu görmek hem de büyükşehir ile uyumunu değerlendirmek için son derece önemli. Çorlu Belediyesi olarak şimdiye kadar Çorlu’da önemli çalışmalara imza attık. Büyükşehirimizin önderliğinde Çorlu’da önemli çalışmalar yapacağız” diye konuştu.,

YAPILACAK ÇALIŞMALAR TESPİT EDİLDİ
Konuşmaların ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ile Çorlu Belediyesi Birim Müdürleri Belediye Meclis üyeleri, Çorlu’da mevcut durumu ve yapılması gerekenleri masaya yatırdılar ve faaliyetler üzerinde fikir alışverişinde bulundular. Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları kendi görev alanları ile ilgili Çorlu özelinde yapılacak çalışmaları ve tespitlerini Çorlu Belediyesi yetkilileri ve Belediye Meclis Üyeleri ile paylaştılar.