Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in, geçtiğimiz hafta Türkiye Gençlik Vakfı TÜGVA’nın organizasyonu kapsamında Tekirdağ’a gelerek konferans düzenleyen Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün konferansını iptal ettirmek için yoğun çaba sarf ettiği ancak tüm çabalarına rağmen konferansı iptal ettiremediği iddia edildi. Yüksel’in iptal ettirmek istediği iddia edilen konferansta konuşan Külünk ise yaptığı açıklamalarla gündem yarattı.

Geçtiğimiz hafta TÜGVA’nın düzenlediği organizasyon kapsamında Tekirdağ’da konferans veren Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, gündem yaratan açıklamalarda bulundu.
‘İPTAL ETTİRMEYE UĞRAŞTILAR’ İDDİASI
TÜGVA tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında geçtiğimiz hafta Tekirdağ’a gelerek bir konferans veren AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, yaptığı açıklamalarla gündem yaratırken, Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in ise konferansı iptal ettirmeye uğraştığı iddiası kulislere bomba gibi düştü. İddiaya göre Metin Külünk’ün konferans vermek için Tekirdağ’a geleceğini öğrenen İl Başkanı Cüneyt Yüksel, TÜGVA Tekirdağ İl Temsilcisi Emrah Hekim’i arayarak konferansı iptal ettirmek istedi. TÜGVA’dan olumsuz yanıt alan Yüksel bu kez de İl Kadın Kolları Başkanıyla birlikte vatandaşları arayarak konferansın iptal edildiği söylentilerini yaydığı iddia edildi.
KONFERANSA KATILMADILAR!
TÜGVA tarafından düzenlenen konferansı iptal ettirmeye uğraştığı iddia edilen AKP Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Metin Külünk’ün konuşmacı olduğu konferansa iştirak etmezken, Yüksel’in yanı sıra Ak Parti İl Başkanlığı Yönetiminden de bahse konu konferansa katılım sağlanmadığı iddia edildi.
KÜLÜNK’TEN MAKLUBE İMASI
Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel ve Yönetiminin katılmadığı konferansta konuşan Metin Külünk, yaptığı açıklamalarla adeta gündem yarattı. Külünk; ‘Bu örgütün maklube sofralarında oturup yemek yiyenler, bu örgütün elemanlarını savunmak için mahkemede avukatlık yapanlar, bu örgütün geçmişte sahip olduğu gücün üzerinden kamuda güç sahibi olanlar, bu örgütün onlara omuz vermesi üzerinden o örgüte karşı mesuliyet hissedip örgüt karşısında susanlar bilsinler ki, PKK karşısında verdiğimiz mücadelede PKK neyse, bu terör örgütü de aynısıdır’ ifadelerini kullandı.
MAKLUBELİ FOTOĞRAFI BASINA YANSIMIŞTI
Külünk’ün bu açıklamaları akıllara Cüneyt Yüksel’in maklube sofrasında çekilen fotoğrafını getirdi. Maklube fotoğrafının yanı sıra Külünk’ün açıklamasında yer verdiği ‘Fetö’nün avukatlığını yapanlar’ cümlesi de Ak Parti Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı olan bir kadın avukatın fetö sanıklarını savunması ile gündeme geldiği haberleri anımsattı.