Saray İyi Parti Kurucu İlçe Başkanı Rahim Buluş ve Yönetim Kurulu Üyeleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemizi ziyaret etti.

Çarşamba günü saat 13.00’de gerçekleşen ziyarette Saray İyi Parti Kurucu İlçe Başkanı Rahim Buluş’un yanı sıra İlçe Sekreteri Onur Tuna, Medya ve Propagandadan Sorumlu İlçe Başkan yardımcısı Abdullah Ataman, Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dönmez, Gençlik Kollarından Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Özcan Arıcan, Gençlik Kolları Üyeleri Orhun Buluş, Umut Tuncer ve Umutcan Zaim yer aldı.
YEREL BASINA ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR
Saray Gazetesi çalışanlarının gününü kutlayan Rahim Buluş, yerel basının halkın haber alma özgürlüğü açısından çok önemli bir görev üstlendiğini belirtti. Ulusal gazetelerin ve televizyonların ağır baskı altında olduğu bir dönemde yerel gazetelere daha önemli görevlerin düştüğünü ifade eden Buluş, “Saray’da yerel gazetelerin bu görevi en iyi şekilde yerine getirdiğini düşünüyorum. Özelikle son dönemde cesurca yapılan haberlere tanık oluyoruz. Dileğim bu yayın çizginizi korumanız ve daha da güçlendirmenizdir” dedi.
BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SONUNA KADAR SAVUNUYORUZ
Ülkemizdeki tutuklu gazetecilerin bir an önce özgürlüklerine kavuşmaları gerektiğini de ifade eden Buluş, “Ülkemiz dünyada tutuklu gazeteci sayısının en fazla olduğu üçüncü ülke. Bu nedenle gününüzü mahcubiyetle kutluyoruz. Dün FETÖ’nün kurduğu kumpaslarla hapsedilen gazeteciler, bugün AKP iktidarı tarafından FETÖ’cülükle suçlanarak hapse atılıyor. Hayatlarını cemaatlerle mücadeleye adamış gazeteciler, bugün alınlarına vurulan FETÖ’cü damgasıyla özgürlükleri ellerinden alınmış durumda. İyi parti olarak düşünce özgürlüğü başta olmak üzere basın özgürlüğünü sonuna kadar savunuyoruz. Parti programımızda da basın özgürlüğüne özelikle vurgu yapıyoruz. Ülkemizi içinden geçtiğimiz bu karanlık ve zorlu günlerden çıkardığımızda gazetecilerimizde gerçek anlamda özgürlüklerine kavuşacaklardır” dedi.
Gazeteci Alper Karahan da İyi Parti İlçe Başkanı Rahim Buluş’a ve Yönetim Kurulu Üyelerine ziyaretlerinden ve basın özgürlüğü konusundaki düşüncelerinden dolayı teşekkür etti.