İYİ Partililer, Genel Başkan Meral Akşener önderliğinde 7 Nisan Cumartesi günü saat 13.00’da Türkiye’nin ilk şeker fabrikası olan Alpullu Şeker Fabrikası’nda buluşacak. Bu fabrikaların babalarının malı olmadığını kaydeden İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Rahim Buluş, tüm üretici kuruluşlarını, üreticileri, köylüleri, işçileri Cumhuriyetin mirasına ve evlatlarının geleceğine sahip çıkmak için herkesi satışa dur demek üzere 7 Nisan Cumartesi saat 13.00’da Alpullu Şeker Fabrikası’nın önüne davet etti.

“ŞEKER FABRİKALARININ SATILMASI MİRASYEDİCİLİKTİR”
İYİ Partililer, Genel Başkan Meral Akşener öncülüğünde 7 Nisan Cumartesi günü saat 13.00’da Türkiye’nin ilk şeker fabrikası olan Alpullu Şeker Fabrikası’nda buluşacak. İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Rahim Buluş, “Şeker fabrikalarının satılması mirasyediciliktir. Bu fabrikaların her biri Cumhuriyet’in yatırımıdır. Halkın malı, yerli milli demeden satılıyor, taş taş üzerine koyulmadan Atalarımızın kurduğu fabrikalar, düşmandan kurtardıkları limanlar, arsalar, dağlar satılarak ekonomi döndürülmeye çalışılıyor. Üretim ve yatırıma ilgisiz bir ekonomi politikası ve sıcak para olmadan dönmeyen çarklar bu zihniyetin sonuçları olarak karşımıza çıkıyor. Bugün mercimeği, bezelyeyi, fasulyeyi, ineği, eti ve samanı dışarıdan alan bir Türkiye var. AKP 16 yıl boyunca tarımı, hayvancılığı ve her türlü üretimi yok etti.”dedi
“SADECE ŞEKER FABRİKALARINI DEĞİL, MİLLETİN SAĞLIĞINI SATIYORLAR”
Şimdi sırada şeker fabrikalarının olduğunu söyleyen Buluş, “Şeker stratejik bir ürün, fabrika arazileri çok değerli ve yıllardan beridir buradan geçimini sağlayan binlerce insan var. Bunlardan daha da vahimi pancar şekeri yerine ikame edilecek olan mısırdan üretilen nişasta bazlı şeker NBŞ’nin sağlığa son derece zararlı olması. NBŞ, mısırdan üretilen ve kristalize olmadığı için de içecek ve hazır gıda sektöründe kullanılan obezite, karaciğer yağlanması, kalp damar hastalıkları ve kansere yol açan bir ürün. Çok uluslu şirketlerin bize enjekte ettiği bir zehir. Kapalı kapılar ardında, tercümansız yapılan toplantılarla sadece şeker fabrikalarını değil milletin sağlığını satıyorlar”dedi.
AKŞENER’DEN HÜKÜMETE SORU YAĞMURU
Buluş, “Sn. Genel Başkanımız Meral Akşener hükümete Bu fabrikaları ABD’li Cargill firmasının talimatı ile mi satıyorsun? Rıza Zarrab karşılığı 14 şeker fabrikasını ABD’lilere mi verdin mi? Milletten 3 çocuk isterken bu fabrikaları satarsan milletin zürriyetinin kesileceğini bilmiyor musun? Bu fabrikaları babanız mı yaptı ki miras malı gibi satmaya kalkıyorsunuz?” sorularını sormak için Alpullu’ya geliyor.” dedi.
“BU FABRİKALAR BABALARININ MALI DEĞİL”
Bu fabrikaların babalarının malı olmadığını kaydeden Buluş, “Bu fabrikalar dedelerimizden çocuklarımıza bizim malımız. Bizler, 21. Yüzyılın kapitülasyonlarını yaşıyoruz. Vatan savunması sadece sınırda düşmana silah çekmekle olmaz; bize bırakılan mirasa sahip çıkmakla olur. Bu özelleştirmelere, peşkeş çekilmelere dur demek de bir vatan savunmasıdır. Atatürk’ün sözüyle, “Fabrikalar şehrin kaleleridir. Alpullu Şeker Fabrikası da bizim bölgemizin kalesidir. Tüm üretici kuruluşlarını, üreticileri, köylüleri, işçileri kısaca Cumhuriyetin mirasına sahip çıkmak ve evlatlarımızın geleceğine sahip çıkmak için herkesi satışa dur demek üzere 7 Nisan Cumartesi saat 13.00’da Alpullu Şeker Fabrikamızın önüne davet ediyoruz” dedi.