Sosyal projeleri ve toplumsal farkındalık çalışmalarına verdiği önemle dikkatleri çeken Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi bir projeyi daha başarıyla tamamladı. Okulun “İyiliğe Engel Yok” ismini verdiği sosyal yardımlaşma ve toplumsal farkındalık projesi olan engellilere destek projesinde son aşama okul bahçesinde gerçekleştirilen törenle tamamlandı.  Gerçekleştirilen törenle 6 adet akülü tekerlekli engelli aracı ihtiyaç sahibi vatandaşlara teslim edildi.
ÖZEL LİSE’DEN ENGELLİLERE BÜYÜK DESTEK
Okulun sosyal yardımlaşma ve dayanışma projeleri son dönemde ilgi ve beğeni toplamış, ayrıca katıldıkları bir yarışmada ülke geneli dereceye giren okul “İyilik Okulu” seçilmişti. En önemli amaçlarının iyilik yapmanın yanında toplumda belli sorunlara dikkat çekmek ve belli konularla alakalı toplumda farkındalık oluşturmak olduğunu her fırsatta belirten okul bu proje için öğrencileri, öğretmenleri ve velileri bir araya getirdi ve ilk iş olarak kermes düzenledi. Uzun süren hazırlıkların ardından gerçekleştirilen kermes ile beklenen düzeyde gelir elde edilmesinin ardından düzenlenen anneler günü etkinliğinden ve öğrencilerin sınıf kumbaralarından elde edilen birikimler birleştirildi ve bu sayede 6 (altı) akülü araç hedefine ulaşıldı. Ayrıca bu süreçte gerçekleştirilen araştırma sonucunda akülü araçların verileceği ihtiyaç sahibi vatandaşlar belirlendi.
ARAÇLAR TÖRENLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
31 Mayıs 2018 perşembe günü okul bahçesinde gerçekleştirilen törenle ilçemizde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara akülü araçlar teslim edildi.  Gerçekleştirilen törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak, Milli Eğitim Şube Müdürü Nurettin Akkoç ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler yer aldı.
MUTLULUKLARINI DİLE GETİRDİLER
Okulun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü Öğretmeni Sümeyye Kurt yaptığı konuşmada okulun kurulduğu yıldan bugüne gelen süreçte yürüttüğü sosyal projeleri ve bunların genel hedeflerini anlatarak “iyiliğe engel yok” projesinde elde edilen başarı ve 6 akülü sandalyenin tesliminden dolayı mutluluklarını dile getirdi.
Okul Müdürü Salim Tamgaç gerçekleştirdiği konuşmasında okulun farkının bu projeler olduğunu vurgulayarak, eğitimin önemli olduğunu ve bu anlamda bu projelerinde öğrencilerin eğitiminde, insani duygularının gelişiminde önemli bir yerinin olduğuna dikkat çekti.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak yaptığı konuşmasında özel okulun bu örnek projelerinden haberdar olduklarını ve mutluluk duyduklarını belirtti.
DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
Konuşmaların ardından araçların ihtiyaç sahiplerine teslimine geçildi. İhtiyaç sahibi ailelerle sohbetler edilip, hatıra fotoğrafları çekildi. Gerçekleşen tören duygusal anlara sahne oldu.