‘İzmir Marşı’ Saray’da dalgalanıyor

1.978 views

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi referandum sürecinde Hayır’ın kitlesel sesi olan ‘İzmir Marşı’nı Tekirdağ’ın bütün ilçelerinde pankart olarak astırdı. Saray’da Vize Caddesi’ne asılan pankart özelikle sosyal medya kulacıları tarafından fotoğraflanarak, birçok kez paylaşıldı.

Türk Ordusunun Kurtuluş Savaşı sırasında İzmir’e girişini konu alan İzmir Marşı, referandum süreci ile birlikte tekrardan Türkiye’nin gündemine oturdu.
HAYIR DİYENLERİN SLOGANI OLDU
Son dönemde statlarda ve spor salonlarında yankılanan ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi Referandumunda ‘Hayır’ diyenlerin adeta sloganı olan ‘İzmir Marşı’, toplumun büyük bir kesimi tarafından da sahipleniliyor.
İZMİR MARŞI 11 İLÇEDE DALGALANIYOR
Bu aralar herkesin dilinde olan İzmir Marşı’na Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de anlamlı bir çalışmayla sahip çıktı. Tekirdağ 11 ilçesine üzerinde Mustafa Kemal Atatürk ve İzmir Marşı’nın bir bölümünün yazılı olduğu pankartlar astıran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal’e olan sevgisiyle bilinen Tekirdağlı vatandaşlardan takdir topladı. Saraylı vatandaşlar Vize Caddesi’ne asılan pankartı fotoğraflayarak, sosyal medya hesaplarından defalarca paylaştılar.
Ayaspaşa Camii önüne dün asılan pankartta Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafı üzerinde İzmir Marşı’nın şu bölümü yer alıyor:
İzmir’in dağlarında çiçekler açar
altın güneş orda sırmalar saçar
bozulmuş düşmanlar hep yel gibi kaçar
yaşa Mustafa Kemal Paşa, yaşa;
adın yazılacak mücevher taşa..