Saray’a Trakya’nın ilk ve tek termal tesisini kazandırmaya hazırlanan Doğan Jeotermal Şirketler Grubu ile Katar menşeili CNG Global Industries And Trade arasında Jeotermal kaynakların kullanımına yönelik iş birliği anlaşması imzalandı.

Şirket’ten yapılan açıklamaya göre, ön anlaşmanın hükümetin yurtdışı kaynaklı finansman ve yatırımların önünün açılması politikaları ı̇le ı̇stı̇hdamın artırılması yönündeki programı doğrultusunda yapıldığı kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baş danışmanı ve Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay’ın nezaretinde, Başbakanlık Müşaviri Ekrem Direkçi’nin de katılımlarıyla gerçekleştirilen imza töreninde; Türkiye’nin jeotermal enerji ve termal sağlık turizmi sektöründeki öncü ve lider grubu doğan jeotermal şirketler grubu ile katar menşeili CNG Global Industrıes&Trade arasında ön anlaşma imzalandı. Ön anlaşmayı Doğan Jeotermal Şirketler Grubu adına yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali Doğan, CNG Global adına ise Hamdo M. Abdulkarım imzaladı.

DOĞAN JEOTERMAL ŞİRKETLER GRUBU

Doğan Jeotermal Şirketler Grubunun ana firması olan DOĞAN JEOTERMAL, çevre dostu enerji iş kollarının hemen hemen tümünde ayrıca alt yapı ve üst yapı inşaatları, endüstriyel tesisler, toplu konut ve sanayi yapılarının inşaatında 1990 yılından itibaren faaliyet göstermektedir.

Doğan Jeotermal, 1994 yılından beri faaliyet göstermekte olduğu jeotermal enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Türkiye’de jeotermal enerji sektöründe faaliyet göstermekte olan şirketler arasında; bugüne kadar tamamlamış olduğu etüd, proje, fizibilite ve yapım taahhüt işleri, sahip olduğu uzman teknik kadrosu, referansları ile sektörünün lideri ve en büyük firmasıdır.

Jeotermal sektöründe öncü kuruluş olarak faaliyet gösteren Doğan Jeotermal Grup bünyesinde yer alan boru üretim firmamız YALÇIN BORU, 1997 yılında sektörün ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak için Polatlı OSB’de kurulmuştur. Yalçın Boru; sektöre yönelik Ön İzolasyonlu Paket Boru (Jeotermal Boru) ve ek parçaları, buhar boruları ve ek parçaları ile HDPE 100 Polietilen Borular ve ek parçaları üretimini gerçekleştirmekte olup, yetkili satıcısı YD TEKNİK firması ile de söz konusu malzemelerin her türlü taahhüt işlerini de gerçekleştirmektedir.

Ülkemizdeki termal ve kaplıca tesislerinde mevcut konsept eksikliğine dayalı bu noktadaki gerçekten yola çıkan grubumuz, termal sağlık turizmine yatırım kararı almış ve şimdiki adıyla HATTUŞA VACATION THERMAL CLUB projesi bu şekilde doğmuştur. Hattuşa Vacation Thermal Club bünyesindeki ilk yatırımımız 2009 yılında hizmete giren Hattuşa Astrya Termal Resort & Spa, şimdiki adıyla Hattuşa Vacation Thermal Club Kazdağları Balıkesir’in gözde tatil merkezi Edremit Güre’de konumlanmıştır. 2013 yılında hizmete giren diğer yatırımımız Hitit Ayaş Termal Sağlık Merkezi & Tatil Köyü (Hattuşa Vacation Thermal Club Ankara) Ankara Ayaş Kaplıcaları Mevkii’nde, Güdül ilçesi Çağa Bölgesi’nde konumlanmıştır. Bir diğer yatırımımız Amanos Dağları eteğindeki Erzin İsos Termal yeni adıyla Hattuşa Vacation Thermal Club Erzin, Hatay işletmeye girmiş olup, Bolu Çatak-Göynük’te yapımına devam ettiğiniz Hattuşa Vacation Thermal Club Bolu, Bolu’da yakın zamanda işletmeye açılmış olacaktır. Grubumuzun iki yeni yatırım projesinin hazırlıkları ise Samsun Havza ve Tekirdağ Saray’da devam etmektedir.