Göğsünde ağrı şikayeti ile Çerkezköy Özel İrmet Hospital’a başvuran 59 yaşındaki Ömer Yılmaz, Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Turgay Işık tarafından yapılan muayenesinin ardından yüksek kalp krizine yol açacak damar tıkanıklığı tespit edildi. Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. İlhan Mavioğlu tarafından kalbi durdurmadan meme altından küçük kesi ile 3 damarına bypass yapılan Yılmaz, başarılı geçen ameliyatın ardından sağlığına kavuştu.

YILMAZ AMELİYATTAN 1 HAFTA SONRA NORMAL YAŞANTISINA DÖNDÜ
Göğsünde ağrı şikayeti ile hastaneye başvuran 59 yaşındaki Ömer Yılmaz, Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Turgay Işık tarafından yapılan muayenesinin ardından yüksek kalp krizine yol açacak damar tıkanıklığı tespit edildi. Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. İlhan Mavioğlu tarafından kalbi durdurmadan meme altından küçük kesi ile 3 damarına bypass yapılan Yılmaz,  başarılı geçen ameliyatın ardından sağlığına kavuştu. Ameliyattan bir hafta sonra normal yaşantısına geri döndü.
HASTALAR ÇOK KISA SÜREDE NORMAL HAYATLARINA DÖNÜYOR
Mavioğlu, göğüs kemiği kesilmeden kaburgalar arasından pencere açılarak yapılan bu ameliyat sonrasında hastalar çok kısa sürede normal hayatlarına dönebiliyor, hastaneden çıkar çıkmaz otomobil kullanabiliyor, işlerinin başına erkenden dönebiliyor ve kozmatik olarak özellikle kadınlarda mükemmel sonuç alınabiliyor. Ameliyat olması sakıncalı veya yüksek riskli olan, fazla kilolu, obez veya 80 yaşını geçmiş ileri yaştaki hastalarda da güvenle uygulanabileceğini dile getirdi.