Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı Pazartesi günü gerçekleştiren Kapaklı Belediye Meclisi, Büyük Yoncalı Mahallesi’nin Kapaklı’ya bağlanma kararına oy birliği ile onay verirken, şimdi gözler, konuyla ilgili esas kararı alacak olan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’ne çevrildi. Konuyla ilgili olarak kimseye baskı yapmadıklarını vurgulayan Mandalı, “Bu olay tamamen vatandaşın kendi iradesiyle bu noktaya geldi. Eğer biz buna ret dersek tarih bizden hesap sorar” dedi
kapaklı evet1
Kapaklı Belediyesi Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı Pazartesi günü İrfan Mandalı başkanlığına gerçekleştirdi.

YONCALI İÇİN BÜYÜKŞEHRİN KARARI ESAS ALINACAK

Saat 14.00’da açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başlayan toplantıda, Büyük Yoncalı Mahallesi’nin Kapaklı’ya bağlanma kararı ile ilgili konu görüşüldü. Kapaklı Kaymakamlığı tarafından sunulan dilekçede, ilk olarak yaşanan sürece değinilirken, Kapaklı Belediyesi’nin konuyla ilgili alacağı kararın beklendiğini, fakat Büyükşehir Belediye Meclisinin konuyla ilgili vereceği kararın esas alınacağı ifade edildi.

BUNA RET DERSEK TARİH BİZDEN HESAP SORAR

Bilgilendirme sonrasında, elindeki harita yardımıyla konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Uzunhacı ve Pınarça’nın da Kapaklı’ya bağlanmasının ardından Büyük Yoncalı Mahallesi’nin beşte dördünün Kapaklı sınırları içinde olması gerektiğini kaydederek, “Biz bu konuyla ilgili olarak kimseye baskı yapmadık, hiç kimseyi zorlamadık. Bu olay tamamen vatandaşın kendi iradesiyle bu noktaya geldi. Eğer biz buna ret dersek tarih bizden hesap sorar” dedi.
kapaklı evet3
AKP GRUBU KARARI DESTEKLEDİ

İlgili madde oylanmadan önce Ak Partili Meclis Üyesi Akın Yılmaz, bu konuda halkın iradesine saygılı olduklarını ve AKP grubu olarak ‘Evet’ dediklerini ifade ederken, bir diğer Meclis Üyesi İrfan Demir de, Mandalı’dan, Meclisin gösterdiği hassasiyeti, büyükşehir meclisinde göstermesini istedi.

GÖZLER BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE

Konuşmaların ardından talep oy birliği ile kabul edilirken, gözler Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki hafta içi yapacağı Meclis Toplantısına çevrildi.