Saray Belediyesi daha temiz bir çevre için çöp konteynırlarını kaldırma projesini hayata geçirdi. Saray Belediyesi Çerkezköy ve İstanbul Caddelerindeki çöp konteynırlarını dün (25 Haziran) itibari ile kaldırdı. Saray Belediyesi temizlik ekipleri günde 3 defa caddeyi dolaşarak vatandaşların çöplerini toplayacak.

ÇÖPLER GÜNDE 3 KEZ KAPIDAN ALINACAK
Saray Belediyesi daha temiz bir çevre için yeni bir projeyi uygulamaya geçirdi. Saray Belediyesi dün (25 Haziran) itibari ile Çerkezköy ve İstanbul caddelerinde çöp konteynırlarını kaldırdı. Saray Belediyesi temizlik işleri ekipleri her sabah saat 09.30’da öğlen 13.30 ve akşam 19.30’da vatandaşlar tarafından çıkarılan çöpleri alıp, atık toplama merkezine götürecek. Uygulamaya aykırı hareket edenler, belirlenen saatler dışında çöplerini dışarıya çıkaranlar yahut çevrenin kirlenmesine sebep olacak faaliyetlerde bulunan vatandaşlar için, Kabahatler Kanunu’nun 41. Maddesi gereğince işlem yapılacağı hatırlatıldı.
TRAFİK RAHATLAYACAK
Yaz mevsiminin de gelmesiyle Kıyıköy ve Kastro’ya turistik ziyaretlerde bulunacak vatandaşların o istikametteki Çerkezköy ve İstanbul Caddelerindeki çöp konteynırları kaldırılarak aynı zamanda trafiğin de rahatlaması hedefleniyor.