Saray Belediye Meclisi, Şubat ayı 2. Oturumunu dün saat 10.00’da Saray Kent Konseyi Kültür Evi’nde gerçekleştirdi. Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban başkanlığında toplanan Meclis, ilk oturumda komisyonlara gönderilen maddeleri karara bağladı.

BÜYÜKŞEHİR’E YETKİ VERİLDİ
Saray Belediye Meclisi, Şubat ayı 2. Oturumunu dün saat 10.00’da Saray Kent Konseyi Kültür Evi’nde gerçekleştirdi. Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban başkanlığında toplanan Meclis, ilk oturumda komisyonlara gönderilen maddeleri görüştü. İmar Komisyonu’na gönderilen Karayolları Genel Müdürlüğünün yer tahsisi talebi için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. İlk oturumda komisyona havale edilen Kapalı otopark için fizibilite çalışmalarının devamı oy birliğiyle kabul edildi. Aksoy Petrol Ürünleri şirketinin Kemalpaşa Mahallesi 148 ada 17 nolu 1/5ooo bin nazım ölçekli imar planı değişikliği oy birliğiyle kabul edildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Beyazköy Mahallesi’nde yapılacak olan halı saha için alan inceleme çalışmalarının sürdürülmesi oy birliğiyle kabul edildi. İlçedeki su kaynaklarına isim verilmesi oy birliğiyle kabul edilirken, Belediye sınırları içerisinde düzenli kentleşmeyi sağlamak, toplu konut yapmak için Belediyede işletme tesisi edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
TESKİ’YE OSMANLI MAHALLESİ’NDE UYGUN YER BULUNAMADI
TESKİ’nin 6 Ekim 2017 tarihinde Osmanlı Mahallesi doğal arıtma tesisi için Saray Belediyesi’nden yaklaşık 6 dekarlık yer talebi oy birliğiyle Meclis tarafından red edilmişti. İmar Komisyonu aynı hidrolik ve topografik özelliklere ait 6 dekar arazi için Osmanlı Mahallesi’nde çalışmalar yaptığını ve Belediye tarafından tahsis edilecek uygun yer bulunamadığını bildirirken, Meclis de oy birliği ile bağışın uygun bulunmadığını onayladı.
EK HİZMET BİNASININ TAHSİSİ UYGUN GÖRÜLMEDİ
Ek gündem olarak Saray Kaymakamlığı’nın Büyükyoncalı Yeni Mahalle’de Saray Belediyesi’ne ait ek hizmet binasının Saray İlçe Jandarma Komutanlığı’na tahsisi talebi gündeme alındı. Saray Belediyesi Yeni Mahalle Ek Hizmet Binasının çok amaçlı olarak kullanıldığını, vatandaşlara hizmet verdiğini belirten Meclis, oy birliğiyle tahsisin uygun olmadığını onayladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Büyükyoncalı Yeni Mahalle’de jandarmaya ayrılmış bir yerin olduğunu oranın Saray İlçe Jandarma Komutanlığına tahsis edilmesi gerektiğini belirtti.
DİLEK ÖZÇELİK’İN ADI PARKA VERİLECEK
Son olarak genç yaşta kanser nedeniyle hayatını kaybeden Dilek Özçelik’in Büyükyoncalı’da adının bir parka verilmesi ve heykelinin yapılması görüşüldü. Heykel çalışması için Dilek Özçelik’in ailesinin görüşüne başvurulduğunu belirten Başkan Nazmi Çoban, Dilek Özçelik’in amcasının Mecliste olduğunu belirterek düşüncelerini paylaşması için söz verdi.
“ÖZÇELİK AİLESİ ADINA BİZ ÇEŞME YAPTIRIRIZ”
Dilek’in amcası şunları ifade etti:
“Biz heykele karşıyız, heykel olmasın ama millet yararına bir şeyler yapılabilir. Kızımız yürümeyi çok istiyordu, yürümeye çalışırken aşağıya araziye iniyordu. Aşağı arazinin yolundan yürümek zorunda kalıyordu. Buna istinaden o parka bir yürüyüş parkuru yapılır. İnsanlığın yararına futbol sahası, oyun alanları yapılır. Etrafına ıhlamur ağaçları dikilerek parkın güzelleştirmesini istiyoruz. Parka bir çeşme de Özçelik ailesine adına biz kendimiz üstlenir, yaptırırız. İlginiz için teşekkür ederim.”