Saray Belediye Meclisi’nin 2015 Mali Yılı Gelir Tarife Cetveli görüşüp karara bağladığı olağanüstü toplantı Salı günü saat 14.30’da Kent Konseyi Kültür Evi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda önümüzdeki yıl yapılacak Bahar ve Kültür Festivali’nin Milletvekili seçimleri nedeniyle Atatürk’ün Saray’a geldiği gün olan 18 Ağustos’u kapsayacak bir tarihte yapılması da oy birliği ile kabul edildi.
Meclisi gelir tarifelerini belirledi1
Saray Belediye Meclisi Ekim ayı olağanüstü bileşiminde 2015 Mali Yılı Gelir Tarife Cetveli görüşüldü.

2015 MALİ YILI ÜCRET TARİFE CETVELİ KABUL EDİLDİ
Plan Bütçe Komisyonu’nun önerileri doğrultusunda Meclisin aldığı kararlar neticesinde farklı başlıklar altında 2015 mali yılı ücret tarife cetveli kabul edildi. Vatandaşlar açısından önemli olan ücret tarifesiyle ilgili olarak Başkan Çoban; “ Vatandaşlarımızın ödeme gücü prensibini dikkate alarak ücret tarifelerini belirledik” dedi.
Meclisi gelir tarifelerini belirledi2
FESTİVAL 18 AĞUSTOS’TA
Mecliste gündeme alınıp görüşmeye açılan bir diğer madde ise Saray Bahar ve Kültür Festivali tarihinin belirlenmesi oldu. Bu madde üzerinde söz alan Başkan Çoban, Haziran 2015’de Milletvekili seçimleri yapılacağını hatırlatarak, “Seçimler bizim festival takvimimizle çakışıyor. Ayrıca Haziran başında yaptığımız festivalimiz yağmur yüzünden kesintilere uğruyor. Festivali Mustafa Kemal Atatürk’ün Saray’a geldiği tarih olan 18 Ağustos’u kapsayacak şekilde yaparsak, çok daha anlamlı bir festivale imza atacağımızı düşüyorum” dedi. Başkan Çoban’ın konuşmasının ardından Festival hakkında görüşlerini ifade eden meclis üyeleri festivalin 18 Ağustos’u kapsayacak şekilde yapılmasını oy birliği ile kabul ettiler.
Meclis toplantısı görüş ve temennilerin dile getirilmesi ile sona erdi.