Minikler Türkiye Şampiyonasına katılacak sporcuları belirlemek için yapılan Minikler İl Seçmesi 28 Temmuz Cumartesi günü Muratlı’da yapıldı. Seçmelere 8 siklette 10-12 yaş grubundan 14 sporcu ile katılan Flipper Spor Kulübü 4 Altın, 5 Gümüş, 3 Bronz madalya ile yine zirveye yerleşti.

Minikler Türkiye Şampiyonasına katılacak sporcuları belirlemek için yapılan Minikler İl Seçmesi 28 Temmuz Cumartesi günü Muratlı’da yapıldı. Seçmelere 8 siklette 10-12 yaş grubundan 14 sporcu ile katılan Flipper Spor Kulübü 4 Altın, 5 Gümüş, 3 Bronz madalya ile yine zirvedeydi.
“ESAS AMACIMIZ MİNİKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA MADALYALARI TOPLAMAK”
Seçmeleri değerlendiren Flipper Spor Kulübü Milli Antrenörü Oğuzhan Tokgöz şöyle konuştu:
“Miniklerimle gurur duyuyorum. Tüm yıl hiç durmadan çalıştılar. Yaz tatilinde de arkadaşları dışarıda oynarken salonda ter döktüler ve hak ettikleri madalyaları aldılar. Ama daha yolun başındalar. Esas amacımız bayramdan sonra olacak olan Minikler Türkiye Şampiyonasında Madalyaları toplamak. Yıllardır bu Şampiyona için hazırlanıyorlar, Sporcularıma güveniyorum. Ayrıca önümüzdeki hafta Ankara’da 2 sporcuyla Ümitler, 5 Sporcuyla Yıldızlar Türkiye Şampiyonalarına katılacağız.  Geçen yılki başarı seviyemizin üstüne çıkmak ve yine Avrupa Şampiyonalarında ülkemizi temsil etmek için çalışacağız. Bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz.”
İL SEÇMESİ MİNİKLER DERECELERİ
Altın Madalya Kazanan Sporcular: Zeynep Hacıoğlu, Şeyma Hacıoğlu, Ekin Savaş, Efe Balvan
Gümüş Madalya Kazanan Sporcular: Ceren Erden, Tuana Can, Kardelen Pehlivan, Muhammed Sayın, Kerem Koru
Bronz Madalya Kazanan Sporcular: Ada Akıncı, Gülbahar Dumancı, Yiğit Menekşe.