Göçerler Mahallesi’nde yapılması planlanan çok amaçlı salona dair “İnşaat Durduruldu” başlığıyla Saray Gözlem Gazetesi’nde çıkan yazıyla ilgili Saray Belediyesi yetkililerinden konunun ayrıntılarına dair bilgi verildi.
İNCELEMEYİ SARAY BELEDİYESİ YAPIYOR
Saray Gazetesi – Saray Belediyesi tarafından yapımına geçtiğimiz yıl sonunda başlanan ‘Göçerler Mahallesi Çok Amaçlı Düğün Salonu’ hakkında kamuoyuna yönelik olarak şu yazılı açıklama yapılmıştı:
“İlçemiz Göçerler Mahallesi’nde program dahilinde 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu uyarınca ihale edilen düğün salonu inşaatında, yüklenici firma tarafından yapılan proje dışı teknik aksaklık nedeni ile belediyemiz teknik birimlerince gerekli inceleme ve araştırma yapılmak üzere durdurulmuştur. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

“YAPILAN HABER GERÇEĞİ YANSITMIYOR”
Bahsi geçen konuyla ilgili yapılan haberin gerçekleri yansıtmadığını ifade eden belediye yetkilileri, aynı gazetenin defalarca karalama, yıpratma ve iftira içerikli yazılar yayınladığına dikkat çekti. Kendilerinin ilgili gazete tarafından telefonla arandıklarını ve durumun ne olduğunu çok açıklayıcı bir şekilde ifade ettiklerini belirten Saray Belediyesi yetkilileri, gerçeği yansıtmayan ve hakaret içerikli ithamlar kullanan bu yayın organının ciddiye alınmaması gerektiğini vurguladı.

“İNSAN AKLI VE VİCDANIYLA BAĞDAŞMIYOR”
Saray Belediyesi bahsi geçen haberde teftiş ve kamuyu zarara uğratmakla itham ediliyordu. Projenin, kamu zarara uğramasın diye bizzat Saray Belediyesi tarafından durdurulduğunu ve yüklenici firmaya hak edişin verilmediğini açıklayan yetkililer, “Konu bu kadar açıkken ve kamunun zarara uğramaması için belediyemiz inceleme ve araştırma başlatmışken olayın bu şekilde yansıtılması basın meslek ilkelerinden de öte insan aklı ve vicdanıyla bağdaşmamaktadır” şeklinde konuştu.