Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından 11 ilçede karne hediyesi çocuk oyunları festivali düzenlenecek. Festival kapsamında Saray’da 26 Ocak Cuma, 27 Ocak Cumartesi 11.00 ve 13.00 seanslarında Kralın Yeni Giysisi isimli çocuk oyunu Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası Konferans Salonunda Saraylı çocuklarla buluşacak.

ÇOCUK OYUNLARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞACAK
11 ilçede ücretsiz düzenlenecek festival kapsamında Tiyatro Alkış, Tiyatro Yeniden, Masal Gerçek Tiyatrosu, Tiyatro Yeni Çizgi ve Altınok Tiyatrosu tarafından sahnelenen Pinokyo, Benim Güzel Pabuçlarım, Çirkin Ördek, Kralın Yeni Giysisi, Sindrella, Alaadin ve Küçük Prens isimli çocuk oyunları 26- 29 Ocak tarihleri arasında öğrencilerle buluşacak.
26-27 OCAK’TA KRALIN YENİ GİYSİSİ SARAY’DA SAHNELENECEK
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen 1. Karne Hediyesi Çocuk Oyunları Festivali 26 Ocak’ta perdelerini açacak. Festival kapsamında 26 Ocak Cuma ve 27 Ocak Cumartesi günü 11.00, 13.00 seanslarında Kralın Yeni Giysisi isimli çocuk oyunu Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası Konferans Salonu’nda çocuklarla buluşacak.
“ÇOCUK EDEBİYATININ ÖNEMLİ ESERLERİ İLE TANIŞACAKLAR”
Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak öğrencilerin yoğun bir eğitim öğretim dönemi geçirdiklerini belirterek “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim ve kültüre her zaman çok büyük önem verdik.  Bu sene ilkini gerçekleştireceğimiz 1. Karne Hediyesi Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali de bu konuda gerçekleştirdiğimiz önemli bir festival olacaktır. Eğitim öğretim dönemini yoğun geçiren, bu sırada birçok aktiviteye fırsat bulamayan çocuklarımız tiyatro ile hem hoş vakit geçirmiş olacaklar hem de çocuk edebiyatının önemli eserleri ile tanışacaklar” dedi.